OGŁOSZENIA PARAFIALNE
14 lutego 2021
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś:

 • Rozpoczynamy krótkie, a częste spotkania z kandydatami do bierzmowania. Spotkania będą w każdą II i IV niedzielę miesiąca w następującym porządku:
  -Szkoła Podstawowa z Zemborzyc Tereszyńskich po Mszy św. o godz. 9-tej.
  -Szkoła Podstawowa nr 39, klasa A o godz. 16.30, a klasa B po ostatniej niedzielnej Mszy św. Kandydaci z poza naszych szkół mogą sami wybierać godzinę spotkania.
 • Również rozpoczynamy spotkania z dziećmi I-szo komunijnymi. Spotkania będą również w każdą II i IV niedzielę miesiąca w następującym porządku:
  – Szkoła Podstawowa nr 39 przed Mszą św. o godz. 12-tej,
  – Szkoła Podstawowa z Zemborzyc Tereszyńskich po Mszy św. o godz. 12-tej.
 • Taca dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie, drobne inwestycje i remonty w parafii. Oczywiście na pierwszym miejscu obecnie jest ogrzewanie.
 • Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Fundusz Wschodni.

2.W tym tygodniu:

 • Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00. Obowiązuje post ścisły tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post /raz do syta i dwa razy można posilić się/: „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia”.
 • Również w środę w związku z Rokiem św. Józefa rozpoczynamy nabożeństwo ku czci św. Józefa. Byłoby pięknie, gdyby ten rok zaowocował w naszej parafii powstaniem Bractwa św. Józefa.
 • Od środy do 1 marca obchodzone są kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 • W czwartek i sobotę o godz. 17.30 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. W czwartek Gorzkie Żale /I i II cz./ poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Po kolejnej niedzieli Gorzkie Żale będą we wtorki, czwartki
  i soboty.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16.00, a dla dorosłych o godz. 17.15
 • W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele będą pierwsze nauki przedmałżeńskie.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Rozpoczynamy zbiórkę do skarbonki pod chórem JAŁMUŻNY POSTNEJ na Wielkopostne Dzieło Pomocy/przez cały okres Wielkiego Postu/.
 1. W zeszłą środę obchodziliśmy 10 rocz. śmierci Abpa Józefa Życińskiego.
 2. Kancelaria w piątki Wielkiego Postu będzie nieczynna. W sprawach rzeczywiście pilnych prosimy przychodzić zaraz po wieczornej Mszy św. ok. 18.30 do zakrystii.
 3. Zachęcamy, aby na niedzielne Msze św. przychodzić 5-7 minut wcześniej. Obecnie modlimy się tzw.„Długim Pacierzem”, potem w tym czasie będą czytane katechezy niedzielne.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką pomoc. Rodzina Muszyńskich z Zemborzyc Wojciechowskich ufundowała i wykonała nowy katafalk. Dziękujemy również za odśnieżanie parkingu. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół. Ofiary zasilają fundusz utrzymania, inwestycji i remontów w parafii. Niestety, nadal mamy problem z piecem gazowym w kościele.
 5. Zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Obok prasy katolickiej w związku z Rokiem św. Józefa i Rokiem Rodziny są wyłożone kartki z wizerunkiem św. Józefa, modlitwą zawierzenia i modlitwą za nasze rodziny. Jest to również pamiątka naszych spotkań w ramach tzw. „kolędowych Mszy św.”
 6. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  śp. Edmund Kaźmierczak, śp. Mirosława Krzewińska i śp. Adam Frączek . Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.