1. W tę niedzielę:
 • Zakończenie Parafialnych Misji Świętych. Dziękujemy Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej: Wiesławowi Zielonce OMI z Lublina i O. Rafałowi Kupczakowi OMI ze Świętego Krzyża i już zapraszamy na renowację Misji za rok.
 • Kto chciałby się podzielić swoimi refleksjami z Misji Świętych prosimy je nadsyłać na adres e-mail: psm@diecezja.lublin.pl albo w kopercie składać na tacę. Niektóre przekażemy Ojcom Oblatom, niektóre będziemy drukować w parafialnej gazetce.
 • Zapraszamy na lody do kawiarenki pod chmurką u Świętego Marcina.
 1. W tym tygodniu:
 • Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych. Dziękujemy za dbałość i troskę o przydrożne kapliczki i Krzyże,
 • W poniedziałek – o godz. 18-tej Sakramentu Bierzmowania, naszej młodzieży, udzieli Ksiądz Biskup Adam Bab. Będzie otwarty dodatkowy parking przy plebani.
 • We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msza św. w naszym kościele, z błogosławieństwem relikwiami św. Andrzeja Boboli, o godz. 18-tej.
 • W dniach poniedziałek-środa dni modlitw o urodzaje i za głodujących. Przyjmujemy zgłoszenia z poszczególnych rejonów Parafii co do organizowania Mszy św. z poświęceniem pól.
 • W czwartek Msza św. w intencji kobiet, a następnie spotkanie przy ciastku.
 • W sobotę o godz. 19.00 Msza święta z poświęceniem pól w Zemborzycach Dolnych – III i IV w. przy Krzyżu.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Wyjątkowo w III niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na remont instalacji grzewczej oraz na remonty w naszym kościele.
 • Niedziela Papieska /nie kremówkowa/ w naszej Parafii. Chociaż ponownie za dowolną i dobrowolną ofiarą będą ponownie rozprowadzane „Kremówki” z Wadowic, to najważniejsze w tym dniu będzie słuchanie Ojca Świętego Jana Pawła II przed i po Mszy św. Prosimy przychodzić wcześniej i pozostać dłużej. Kremówki przyjadą prosto z Wadowic. 7 PLN za jedną kremówkę przekazujemy na wsparcie finansowe Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.
 1. Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodzicom za posprzątanie kościoła. Za tydzień prosimy mieszkańców ul. Modrej od numeru 1 do 24.
 2. Zbliża się okres Komunii świętych w naszej Parafii. Bądźmy krytyczni i nie kupujmy, nie zamawiajmy, nie zgadzajmy się, aby na stole były rzeczy /np. serwetki itp/ z symbolami eucharystycznymi, czy sylwetkami Świętych, które po przyjęciu komunijnym wylądują w śmietniku. Bądźmy wyczuleni na „sacrum”. Rzeczy /dewocjonalia/, symbole religijne nigdy nie powinny być wyrzucane na śmietnik. Można je ewentualnie z szacunkiem spalić.
 3. Znany nam ks. Zbigniew Wójtowicz przyjmuje zapisy na pielgrzymkę do Francji w dniach 19-31 sierpnia. Bliższe informacje w gablocie oraz na stronie parafialnej.
 4. Pamiętajmy – „W progi Boże w godnym ubiorze”. Dbajmy o godny strój, kiedy idziemy do kościoła.
 5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 6. W tym tygodniu odeszła od nas: śp. Teresa Kozak z ul. Cienistej. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 7. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Anna Katarzyna Planda-Frąk, śp. Irena Stefaniak.