Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.

1.W tę niedzielę:

 • Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczysta suma z nałożeniem Szkaplerza o godz. 12-tej. Przewodniczyć będzie ks. Jarosław Siejko. Po sumie procesja.
 • Po Mszy św. o godz. 17-tej koncert muzyki poważnej pt. Ave Maryja. Wykonawcy: p. Tomasz Wnuk-organy, Monika Zięba-mezosopran, p. Anna Gięza-sopran, p. Piotr Tymiński-kontratenor, ks. Robert-tenor. Wstęp wolny. Po Mszy św. zbiórka do puszki na pokrycie kosztów koncertu.
 1. W tym tygodniu:
 • W środę – Jak zwykle zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej
 • W czwartek – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy możliwość Sakramentu Pokuty
 • W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.

3.W przyszłą niedzielę:

 • W bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 • Będzie u nas gościć ks. Łukasz Gron, pochodzący z Chełma, a pracujący w Podilsku na Ukrainie w Diecezji Odeskiej. Ks. Łukasz będzie głosić kazania i zbierać ofiary do puszki na potrzeby misji. Będzie także zbierać różańce dla żołnierzy ukraińskich.
 • Rada Parafialna rozpoczyna serię kiermaszy ciast jako zbiórkę funduszy na Dożynki Parafialne w tym roku, które odbędą się 10 września.
 • Zbieramy również różne drobiazgi w dobrym stanie, a nie potrzebne w domu, które mogą być fantami w loterii albo przedmiotami na pchlim targu „wszystko za 2 czy 5 PLN”
 1. We wtorki od godz. 9.00 do 12.00 zapraszamy mamy z małymi dziećmi do świetlicy na plebanii.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na Festiwal Młodych, który odbędzie się w dniach 26-31 lipca w Medjugorie /wyjazd 24 lipca/. Koszt za 10 dni – 730 PLN i 230 EURO. Bliższe informacje u Pana Marka Borygi pod numerem telefonu 506-606-615.
 3. Z racji wakacji kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna jedynie w poniedziałek i czwartek. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt zaraz po wieczorowej Mszy św. bądź telefoniczny.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina” oraz broszur.
 5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Ptasiej za sprzątanie, kwiaty do kościoła oraz ofiarę w wysokości 165zł. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła i kwiaty prosimy mieszkańców ul. Porannej i Rosy.
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Hieronim Wilczek z Zemborzyc Dolnych. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 8. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to:  śp. Stanisław Krzewiński.