1. W tę niedzielę:
• Dziękujemy O. Wiesławowi za trud wygłoszonych rekolekcji.
• Po Mszy św. o godz. 10.30 II część Gorzkich Żali.
• Przed kościołem nasza młodzież rozprowadza palmy, a Akcja Katolicka baranki na stół wielkanocny.
• Przed Mszą św. wieczorem Nowenna w intencji Ojczyzny.
• Na Mszy św. wieczorem i po niej wystąpi starsza grupa chóru COPERNICUS czyli AXIS MUNDI. Serdecznie zapraszamy.

2.W tym tygodniu:
• Codziennie przed Mszą św. wieczorem Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, którą rozpoczęliśmy w sobotę. Zakończenie w niedzielę 24 marca.
• We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30 Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
• W uroczystość św. Józefa o godz. 9-tej Msza św. zbiorowa. Intencje na tą Mszę św. można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii.
• W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.15.
• W piątek 22 marca o godz. 18-tej na terenie obozu koncentracyjnego Majdanek w Lublinie rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do modlitwy w intencji ofiar Majdanka.
• W sobotę po Mszy św. o godz. 8-ej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
• Zachęcamy do Sakramentu Pokuty w ciągu tygodnia przed albo po Mszy św., na spokojnie, bez pośpiechu i nie odkładajmy na później, a zwłaszcza „przy okazji i w czasie” NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ.
PRZYPOMINAMY – czas NIEDZIELNEJ czy ŚWIĄTECZNEJ MSZY ŚWIĘTEJ, to nie jest czas na SAKRAMENT POKUTY. Albo NIEDZIELNA czy ŚWIĄTECZNA MSZA ŚWIĘTA albo SAKRAMENT POKUTY. Te dwa sakramenty się nie łączą.

3.W przyszłą niedzielę:
• Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm i procesja wjazdu Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy o godz. 11.45. Zbieramy się przy bramie wjazdowej na teren plebanii. Dzieci przynoszą własnoręcznie wykonane palmy i kawałeczek suchego chleba dla osiołka.
• Po Mszy św. o godz. 12.00 III część Gorzkich Żali.
• Po Mszy św. o godz. 12-tej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
• Po Mszy św. wieczorem nabożeństwo modlitewne w duchu Taize.
• Po Mszy św. wieczorem spotkanie dla kandydatów przed bierzmowaniem, które odbędzie się 8 kwietnia br o godz. 18-tej. Szafarzem będzie Ks. Biskup Jan Sobiło z Zaporoża na Ukrainie.
4. W czwartek 21 marca o godz. 20.30 zapraszamy do wspólnego oglądania, w salce duszpasterskiej, meczu Polska-Estonia.
5. Dziękujemy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 39 i im. Ks. Twardowskiego za możliwość uczestniczenia dzieci w rekolekcjach w czasie lekcji i zapewnienie bezpieczeństwa, a P. Robertowi Łapiuk za przywożenie dzieci z Zemborzyc Tereszyńskich.
6. We wtorek 26 marca chcemy odwiedzić chorych w ich domach. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i w kancelarii
7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z racji Wizyty Duszpasterskiej oraz za ofiary na „Kwiaty do Grobu Pańskiego”.
8. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
9. Trwa Wielkopostne Dzieło Pomocy Dzieciom „Jałmużna Wielkopostna” – puszka pod chórem.
10. Dziękujemy rodzinom z ul. Krężnickiej /numery domów 3-38/ za sprzątanie i ofiarę na kościół w wysokości 200 PLN. W najbliższą sobotę o sprzątanie prosimy kolejne rodziny z ul. Krężnickiej /numery domów 40A-58 /.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina”.
12. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
13. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Hanna Krzyszczak z ul. Niezapominajki. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
14. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Stanisław Halfar, śp. Leszek Kwiecień, śp. Władysława Wilczek, śp. Sławomir Gieroba, śp. Stanisław Nowacki, śp. Tadeusz Kaźmierczak, śp. Grzegorz Zięba.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Parafialny Telefon Zaufania /możliwe również spotkania indywidualne na plebanii po uprzednim umówieniu się/:
534-820-369 – w sprawach trudności wychowawczych
/– p. Katarzyna Słoboda /
575-983-600 – w sprawach przemocy w rodzinie
/– p. Adam Mołdoch/