1.W tę niedzielę:

 • Taca /inwestycyjna/ na oświetlenie cmentarza i zamianę pompy ręcznej przy studni na elektryczną.
 • Zbiórka do puszek na „Imieniny Brata Alberta”. Bractwo Brata Alberta chce objąć pomocą również osoby potrzebujące z naszej Parafii.

2.W tym tygodniu:

 • patronują nam:

– W środę – Św. Alojzy Gonzaga, zakonnik, wspomnienie obowiązkowe.
– W sobotę – Św. Jan Chrzciciel, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza św. z racji przyjętych intencji wyjątkowo o godz. 8.00. O godz. 18.00 Msza św. już z XII Niedzieli zwykłej w ciągu roku.

3.W przyszłą niedzielę:

 • O godz. 12.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego, a po niej atrakcje dla dzieci.
 • Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy do salki duszpasterskiej na projekcję filmu religijnego „Przypływ wiary”.
 1. Za dwa tygodnie, 2 lipca, przyjeżdża do nas Ks. Biskup Adam Bab wizytować naszą parafię.
 2. Wyrażamy naszą wdzięczność za przygotowanie czterech ołtarzy na Oktawę Bożego Ciała, całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom I komunijnym, rocznicowym i sypiącym kwiatki, niosącym feretrony, obrazy.
 3. Dziękujemy za ofiary składane przez ofiaromat /parkomat/, w kruchcie kościoła, na utrzymanie parafialnego parkingu. Pojawiły się już znaki pionowe regulujące ruch. Wkrótce pojawią się znaki poziome. Powoli zabieramy się za oznakowanie miejsc parkingowych. Firma zajmująca się oznakowaniem poziomym wyceniła tę pracę na ok. 13 000 PLN. Poszukujemy innych wariantów.
 4. Parkujmy z myślą o innych użytkownikach parkingu. Były sytuacje, że w trakcie Mszy św. potrzebujący nie mógł wyjechać z powodu źle zaparkowanego samochodu.
 5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Modrej od numeru 25 do końca za sprzątanie i udekorowanie kwiatami. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła i kwiaty prosimy mieszkańców ul. Mrówczej.
 6. Dziękujemy zbierającym i za kolejne ofiary na remont dachu ze zbiórek w regionach: ul. Kukułcza – 560 PLN, ul. Lipska – 370 PLN, ul. Stary Gaj – 150 PLN i Zem. Podleśne /w I przy ul. Kukułczej/ – 3 440 PLN, Zem. Podleśne /pozostała część/ – 2 630 PLN. 786 rodzin /niektóre podwójnie/ z 1706 mieszkających na terenie naszej Parafii przez zbiórkę w regionach, kolędę, konto i zakrystię ofiarowało 65 % z całej sumy tzn. 131 000 PLN.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”.
 8. Pamiętajmy o godnych postawach liturgicznych. Jeśli ktoś nie może klęknąć, to o wiele lepiej i godnej jest uczynić głęboki pokłon stojąc, niż udawać klękanie przez kucanie tylko po to, aby ukryć się w tłumie. Póki możesz klękaj. Potem będziesz chciał klęknąć, a nie będziesz mógł.
 9. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 10. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Henryk Kubecki, śp. Marianna Zarajczyk, śp. Ewa Krzewińska, śp. Janina Mącik, śp. Zofia Sztylko.