1.W tę niedzielę:
• Dziękujemy młodzieży ze Wspólnot Neokatechumenalnych za świadectwo swojej wiary. Po Mszy św. będą zbierać ofiary do puszki na wyjazd do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży

2. W tym tygodniu:
• Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00. Obowiązuje post ścisły tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post /raz do syta i dwa razy można posilić się/: „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia”.
• Od Środy Popielcowej do 26 lutego obchodzone są kwartalne dni modlitw o ducha pokuty;

• W czwartek /I i II cz./ i sobotę /III cz./ o godz. 17.15 Gorzkie Żale. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
W kolejnych tygodniach Wielkiego Postu Gorzkie Żale we wtorki, czwartki i soboty.
• W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. O godz. 18-tej Msza św.
• Przypominamy, że w soboty po Mszy św. o godz. 8-ej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Otwarte jest wejście boczne. Zachęcamy do tej modlitwy podczas której Pan Bóg często rozwiązuje wiele problemów.
• Trwa nadal wizyta duszpasterska. Prosimy o pilotowanie ks. Proboszcza i o mały rekonesans przed wizytą. Chodzenie bez „pilota”, to dla ks. Proboszcza chodzenie po omacku, niepotrzebne nerwy i strata czasu, który można by poświęcić na spotkanie z rodziną.
• Porządek wizyty duszpasterskiej:
od godziny 10:00
– poniedziałek-20 lutego – ul. Krężnicka /nr 70–99B/
– wtorek-21 lutego – ul. Krężnicka /nr 100–118C/
– czwartek-23 lutego – ul. Krężnicka /nr 119–135D/1/
– sobota-25 lutego – ul. Krężnicka /nr 136–168A/
– poniedziałek-27 lutego – ul. Krężnicka /nr 170–210/
Na stronie www.psmlublin.pl w czasie trwania wizyty duszpasterskiej można śledzić, gdzie aktualnie znajduje się Ks. Proboszcz odwiedzający parafian.

3.W przyszłą niedzielę:
• Po Mszy św. o godz. 17-tej, w kościele, pierwsze spotkanie dla narzeczonych.
4. Mieszkańcom z ul. Krężnickiej, od 241 do 270 numeru, dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na Kościół w wysokości 500 zł. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców z ul. Krężnickiej, od 320 do 334 o zorganizowanie sprzątania kościoła.
5. OSP-Zemborzyce zaprasza na spotkanie organizacyjne młodzieżowej drużyny pożarniczej, które odbędzie się 25 lutego /sobota/ w remizie o godz. 12-tej.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY I STAŚ.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
8. W ostatnim tygodniu odeszła od nas śp. Karolina Kowalczyk z Zemborzyc Dolnych.. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
9. Wspominamy naszych bliskich, którzy zmarli w ostatnich 5 latach. W tym tygodniu są to: śp. Genowefa Gieroba, śp. Kazimierz Sapalski, śp. Tadeusz Królikowski.