OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.W tę niedzielę:
⦁ Nasza młodzież rozprowadza palmy.
⦁ Rozprowadzamy Baranka Paschalnego na stół wielkanocny oraz świecę paschalną na liturgię Wigilii Paschalnej. Razem ze świecą można otrzymać okapnik.
⦁ Po Mszy św. o godz. 9-tej I część Gorzkich Żali.
⦁ Po Mszy św. o godz. 12-tej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
⦁ W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
⦁ Trwa Wielkopostne Dzieło Pomocy Dzieciom „Jałmużna Wielkopostna” – puszka pod chórem.

2. W tym tygodniu:
Z racji przypadającej niedzieli Uroczystość Św. Józefa przeniesiona jest na jutro. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:00.
⦁ We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30 Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
⦁ We wtorek o godz. 16-tej warsztaty poetycko-recytatorskie dla dzieci prowadzi Pani Jadwiga Dajewska.
⦁ W piątek Droga Krzyżowa połączona z Misterium w wykonaniu Teatru Przebudzenie ŚDS „Misericordia” z Lublina o godz. 17.15.
⦁ W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 9.00. O godz. 18.00- Msza św. z niedzieli. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
⦁ Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy
i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej. Materiały będą wyłożone pod chórem.

3.W przyszłą niedzielę:
⦁ Po Mszach świętych przed kościołem nasza młodzież będzie rozprowadzać palmy.
⦁ Po Mszy św. o godz. 10.30 II część Gorzkich Żali.
⦁ Dziękujemy wszystkim grupom duszpasterskim, strażakom i wszystkim, którzy w nocy, z 17 na 18 marca, od 22-ej do 3-ej, dyżurowali przy wydawaniu gorącej herbaty i poczęstunku dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Nasz kościół nawiedziło kilkaset osób. Szczególnie dziękujemy państwu Kulik i p. Stasak za całonocny dyżur nad Zalewem, oświetlenie i kierowanie uczestników do naszego kościoła.
⦁ Z racji Misji Świętych, które odbędą się w naszej Parafii w dniach 7-14 maja, przed Wielkanocą będzie jedynie dzień Sakramentu Pokuty w sobotę 1 kwietnia.
⦁ W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Lipska /od 5 do 20/ o zorganizowanie sprzątania kościoła. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.
⦁ Serdecznie prosimy, zwyczajem lat poprzednich o zorganizowanie, w poszczególnych rejonach Parafii, zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje w kościele.
⦁ Zapraszamy do wspólnego organizowania kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w przyszła niedzielę przed naszym Kościołem. Zebrane pieniądze przeznaczymy na rehabilitację osób niepełnosprawnych w naszej parafii. Tel. kontaktowy Bożena Zapała 692 853 049.
⦁ Jako pomoc dla Ukrainy zbieramy niedopalone świece. Przetapia się je potem i robi się palące kaganki przy których można się ogrzać i zagrzać pożywienie. Służy to wielu rodzinom i grupom. Kontakt: S. Bożena Noga (kom. 511 830 116). Można te resztki przynosić na plebanię albo do zakrystii.
⦁ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Jako zadanie wielkopostne zabieramy gazetkę /za darmo/ dla znajomych i sąsiadów, którzy nie mogli być w kościele. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
⦁ Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
⦁ W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Lipa z ul. Bór. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a jego bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
⦁ Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Ryszard Berengut, śp. Władysława Wilczek, śp. Tadeusz Kaźmierczak, śp. Grzegorz Zięba.