OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 października 2020

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś:
 • Na zakończenie Tygodnia Misyjnego gościmy ks. Krzysztofa Orlickiego z Ukrainy. Ks. Krzysztof głosi kazania i zbiera ofiary do puszki na potrzeby jego parafii w Kiwercach. Wesprzyjmy jego posługę.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

2.W tym tygodniu:

 • Środa– św. Szymona i Judy Tadeusza App., święto.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Wszystkich Świętych. Abp Stanisław Budzik zaleca odwołanie Mszy Świętych i nabożeństw na cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych i celebrowanie ich w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych oraz do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na cały listopad.  Penitencjaria Apostolska rozszerzyła bowiem odpust zupełny w intencji zmarłych na cały miesiąc listopad br.
 1. W związku licznymi zakażeniami korona wirusem przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust, dezynfekcji rąk i dystansie społecznym /DDM/. Przy wejściu do kościoła stoi płyn dezynfekujący oraz wyłożone są maseczki. Maseczki prosimy zabierać z sobą. Na czas czerwonej strefy wprowadzamy jeszcze jedną Mszę św. o godz. 15.00. Spowiedź św. tylko na życzenie.
 2. Codziennie od poniedziałku od godz.00 główne drzwi kościoła będą otwarte, aby można było wstapić na modlitwę.
 3. Pod chórem są już wyłożone kartki wypominkowe. W tym roku prosimy o wpisywanie również ulicy bądź wsi. Będziemy potem odczytywać te kartki według ulic. Plan modlitwy wspominkowej wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność, ofiary wpłacane na konto
  i wszelką pomoc. Dziękujemy Jerzemu Szymańskiemu za przegląd instalacji grzewczej w kościele. Kiedy temperatura spadnie do 10 st. będziemy grzać w kościele.
 5. Prasa katolicka. W tyg. Niedziela ciekawy artykuł na temat pokory dzisiaj. W Gościu Niedzielnym: Do Dialogu potrzebna jest miłość. Mały Gość niedzielny i Staś. I tu nowość: Rozwiązania krzyżówek można wysyłać do Redakcji, ale również składać na tacę.
 6. Solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa.
 7. Odeszli od nas: śp. Tadeusz Szydłowski i Janusz Mędykowski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00.