W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.

 1. W tę niedzielę:
 • Dziękujemy ks. Emilowi za posługę Słowa, za prowadzenie Festynu Rodzinnego i promocji Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.
 • Początek wakacji dla uczniów z naszych szkół. Niech to będą wakacje od szkoły, od katechezy, ale nie od Pana Boga.
 • O godz. 12-tej Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów SP 39.
 • Od godz. 10-tej do 16-tej Festyn Rodzinny z racji zakończenia Roku Rodziny /przy plebanii/: promocja SMAL, atrakcje dla dzieci, konkursy, Wyspa Skarbów, tańce integracyjne. Następnie o godz. 16.30 /w kościele/ przed Mszą św. nabożeństwo czerwcowe, Msza św. o godz. 17.00, a po niej o godz. 18.00 koncert muzyki klasycznej dla młodzieży!!! i dla wszystkich młodych duchem /przeboje muzyki klasycznej na organach i elektrycznej gitarze solowej/ 
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00.
– Nabożeństwo czerwcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź święta dla dzieci i dorosłych  od godz. 17.00;
– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8.30, a następnie  całodzienna Adoracja. Dziękujemy osobom stale dyżurującym oraz mieszkańcom z ulic Lipska, Stary Gaj, Janowska, Ziołowa, Zagajnikowa. W najbliższą sobotę zapraszamy przede wszystkim mieszkańców ulic: Modra, Letniskowa, Tęczowa, Pszczela, Nizinna, Mrówcza, Łąkowa,  Ptasia. 

 1. W przyszłą niedzielę:
  I niedziela /adoracyjna/ miesiąca lipca.
 1. Zgodnie z Dekretem Ks. Abpa Budzika z dnia 23 czerwca 2022, od 1 lipca ks. Tomasz Nowaczek przyjmuje funkcję Wikariusza w Parafii w Końskowoli, a w naszej Parafii posługiwać będzie ks. Andrzej Koziej.  Dziękujemy Ks. Tomaszowi za 9 lat posługi w naszej Parafii i życzymy Mu Bożego Błogosławieństwa i wielu owoców pracy duszpasterskiej w nowej Parafii.
 2. Dziękujemy za pierwsze ofiary na remont dachu ze zbiórek w regionach: Zem. Dolne /w. II/ – 1 750 PLN, Wojciechowskie /w. III i IV/ – 6 280 PLN,  Zem. Wojciechowskie /w. V/ i Zem. Tereszyńskie /w. VI/ – 5 860 PLN,  Ofiary są składane również w zakrystii w podpisanych kopertach oraz wpływają na konto parafialne z dopiskiem „Remont dachu”. Zebraliśmy już 11% z całej sumy. Pieniądze są przechowywane na koncie parafialnym.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”. Znowu gazety zaczęły zostawać.
 4. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, uczniom zaś dobrych wakacji.
 5. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Markiewicza i śp. Henryka Kubeckiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a najbliższych wspierajmy słowami wiary i miłości.
 6. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: Leon Kuśmierczyk, ks. Jan Wnuk, ks. Kazimierz Bender, ks. Henryk Józefko, ks. Zbigniew Kowalski, ks. Stanisław Chmielowski, ks. Wojciech Szlachetna, ks. Jan Świś, ks. Ignacy Zdeb.