OGŁOSZENIA PARAFIALNE
21 lutego 2021
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Dziś:

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
 • Rozpoczynamy zbiórkę do skarbonki pod chórem JAŁMUŻNY POSTNEJ na Wielkopostne Dzieło Pomocy/przez cały okres Wielkiego Postu/.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek – Katedry św. Piotra
 • W środę w związku z Rokiem św. Józefa nabożeństwo ku czci św. Józefa.
 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16.00, a dla dorosłych o godz. 17.15
 • W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele będą nauki przedmałżeńskie.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Kazania będzie głosić Ojciec Ogniska Światła i Miłości w Łopocznie ks. Mirosław Bielecki.
 • Zbieramy rozwiązania ze Stasia i Małego Gościa Niedzielnego /przed Mszą św. o godz. 12.00/i nagradzamy.
 • Spotkania z kandydatami do bierzmowania.

-Szkoła Podstawowa z Zemborzyc Tereszyńskich po Mszy św. o godz. 9-tej.
-Szkoła Podstawowa nr 39, klasa A o godz. 16.30, a klasa B po ostatniej niedzielnej Mszy św. Kandydaci z poza naszych szkół mogą sami wybierać godzinę spotkania.

 • Również spotkania z dziećmi I-szo komunijnymi.
  – Szkoła Podstawowa nr 39 przed Mszą św. o godz. 12-tej,
  – Szkoła Podstawowa z Zemborzyc Tereszyńskich po Mszy św. o godz. 12-tej.
 1. Rodzicom dzieci I-szo komunijnych przypominamy o uczeniu dzieci pacierza i katechizmu. Kolejne działy z katechizmu do nauki to dział: „O Panu Jezusie” i „O Duchu Świętym” /str.4-6/. Tzw. długiego pacierza najlepiej uczyć dziecko klękając z nim codziennie wieczorem do modlitwy.
 2. Do 1 marca obchodzone są kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 3. Kancelaria w piątki Wielkiego Postu będzie nieczynna. W sprawach rzeczywiście pilnych prosimy przychodzić zaraz po wieczornej Mszy św. ok. 18.30 do zakrystii.
 4. Zachęcamy, aby na niedzielne Msze św. przychodzić 5-7 minut wcześniej. Obecnie modlimy się tzw. „Długim Pacierzem”, potem w tym czasie będą czytane katechezy niedzielne.
 5. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką pomoc. Bóg zapłać za wykonanie dekoracji wielkopostnej, za zmianę obrusów.
 6. Zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Obok prasy katolickiej w związku z Rokiem św. Józefa i Rokiem Rodziny są wyłożone kartki z wizerunkiem
  św. Józefa, modlitwą zawierzenia i modlitwą za nasze rodziny.
 7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, przy ulicy Krężnickiej 156, zaprasza do udziału w rekrutacji do klas pierwszych szkoły podstawowej. Termin zgłaszania dzieci z obwodu szkoły od 1 do 12 marca 2021 r. Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu szkoły odbędzie się w dniach 22-29 marca 2021 r. Informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie przy Kościele oraz na stronie internetowej szkoły.
 8. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej
  i błogosławionej niedzieli.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  śp. Wanda Mazur i śp. Kazimierz Sapalski. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.