OGŁOSZENIA PARAFIALNE
21 marca 2021
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Dziś:

 • Akcja Katolicka rozprowadza baranki i świece paschalne, a młodzież palmy. Są jeszcze obrazki na Rok św. Józefa i Świętej Rodziny.
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
 • Zbiórka do puszki na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

2.W tym tygodniu:

 • W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17.30.
 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30 Gorzkie Żale. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • Modlimy się o świętość życia.
 • W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest to również katolicki Dzień Kobiet. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16.00, a dla młodzieży
  i dorosłych o godz. 17.15. /Prowadzą kandydaci do bierzmowania/

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Procesja z poświęceniem palm o godz. 12-tej. O godz. 12-tej zbieramy się na parkingu od strony przychodni w dwóch szpalerach. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie będzie również osiołek, z którym będzie można sobie przed albo po Mszy św. zrobić zdjęcie.
 • Młodzież przed Mszami będzie jeszcze rozprowadzać palmy, a Akcja Katolicka po Mszach Baranki i świeczki paschalne. Nabycie świeczek paschalnych jest bardzo ważne. Będziemy ich potrzebować podczas Wigilii Paschalnej.
 1. Przez cały Rok św. Józefa i Świętej Rodziny po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 2. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach okresu wielkopostnego – do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej.
 3. Niestety w tym tygodniu nikt nie zgłosił się do sprzątania kościoła.
 4. Dziękujemy za ofiary na Grób Pański i świąteczną dekorację kościoła. Serdeczne Bóg zapłać również za wszelkie ofiary indywidualne, imienne /na konto/ i bezimienne /składane w zakrystii/ na kościół.
 5. Planujemy w sobotę 27 marca od godziny 10-tej odwiedzić chorych. Prosimy o zgłaszanie.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Byłoby dobrze, aby po ostatniej niedzielnej Mszy św. nie było ani jednego egzemplarza.
 7. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  śp. Stanisław Nowacki /o terminie pogrzebu poinformujemy później/ i śp. Sławomir Gieroba, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12-tej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych
  i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.