OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28 marca 2021
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1.Dziś:

 • Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego kulminacyjnym momentem będzie Triduum Paschalne – trzy najważniejsze dni całego roku liturgicznego.
 • W związku licznymi zakażeniami korona wirusem przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust, dezynfekcji rąk i dystansie społecznym. Przy wejściu do kościoła stoi płyn dezynfekujący oraz wyłożone są maseczki. Limit osób dla naszego kościoła, to obecnie 20 osób. Dlatego zalecamy również udział we Mszy św. na zewnątrz kościoła. Komunia św. będzie również udzielana na zewnątrz, przy głównym wejściu. Idąc do Komunii św. zachowujemy dystans 1,5 m od poprzedzającej nas osoby.
 • Akcja Katolicka po Mszach rozprowadza świeczki paschalne.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi św. przed Mszą św.
 • W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17.30.
 • We wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.30 Gorzkie Żale
 • Triduum Paschalne
 • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach z których posługi korzystaliśmy w naszym życiu. O godz.18:00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej – po której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy.
 • Wielki Piątek – W tym dniu wspominamy ofiarę Chrystusa dokonaną za nas na krzyżu. Przypominamy o obowiązku zachowania w tym dniu ścisłego postu ilościowego i jakościowego. Droga krzyżowa o godz. 17:00, po niej Gorzkie Żale, a o 18:00 liturgia z odczytaniem Męki Pańskiej, Adoracją Krzyża i Komunią Świętą. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiony do Grobu Pańskiego i rozpocznie się modlitewne czuwanie.
 • Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w i przy kościele i na parkingu o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. O godz. 20:00 gromadzimy się przed kościołem gdzie rozpocznie się najbardziej uroczyste i bogate w znaki nabożeństwo Kościoła – Liturgia Wigilii Paschalnej – w trakcie której wyśpiewujemy uroczyste orędzie wielkanocne – exultet. Wsłuchując się w bogatą liturgię słowa będziemy celebrować zmartwychwstanie Chrystusa, nasze zbawienie oraz odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie świec.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjna procesja rezurekcyjna o godz. 6:00. Następne Msze święte o godzinie 9:00, 10:30, 12:00, 15:00, 17:00 i dodatkowo o 18:30.
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godzinie 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00, 17:00 i dodatkowo o 18:30. Taca na KUL. Kto by nie był w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny zachęcamy do udziału we Mszy św. w kolejne dni oktawy aż do Niedzieli Miłosierdzia.
 2. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna jest tylko od poniedziałku do środy włącznie . W środę o godz. 18:45 konferencja przed chrztem św.
 3. Wielkie Bóg zapłać: za ofiary na Grób Pański i dekorację wielkanocną, Akcji Katolickiej za sprzątanie kościoła oraz rozprowadzanie baranków i świeczek paschalnych oraz bezimiennie stolarzowi za nową szafę w zakrystii
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Tadeusz Kaźmierczak, śp. Grzegorz Zięba oraz śp. Stanisław Nowacki /którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.30/ i śp. Bożena Kozaczuk, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13-tej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.