1. W tę niedzielę:
 • Taca na programy pomocowe realizowane przez Caritas
 • Na parkingu parafialnym od godz. 10-tej do 14-tej będzie można spotkać się z żołnierzami Wojska Polskiego, zobaczyć niektóre wozy bojowe. Pamiętajmy o ciężkiej służbie żołnierzy, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;
– sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.

 • W poniedziałek – 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
 • We wtorek – 23 sierpnia – Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu
 • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Sakramentu Pokuty od godz. 17-tej.
 • W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00. /!!! W pierwszych drukowanych egzemplarzach tego numeru mylnie informowaliśmy o Mszy św. o godz. 9.00 w czwartek. !!!/
 • Zachęcamy do całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę. Dziękujemy osobom stale adorującym /powinno być zawsze przynajmniej dwie osoby/.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Dożynki Parafialne. Rozpoczniemy je o godz. 11.30 przy plebanii, skąd wyruszy korowód z wieńcami, następnie Msza św. o godz. 12-tej. O godz. 13-tej występ zespołu ludowego „Małe Głusko”, od godz. 14-tej atrakcje dla dzieci ze Stowarzyszeniem KLANZA, ok. 15-tej tańce integracyjne. Ponadto wyroby lokalnych wytwórców, wirtualne okulary, przejażdżka Teslą
  i bryczką, sztuczne rodeo, dmuchańce, bańki mydlane, konkurs o wodzie itp.
 • Wójt Gminy Konopnica również zaprasza na Dożynki Gminne, które rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.30. Można połączyć i te i te, bowiem nasze Dożynki kończą się ok.17-tej, a w Konopnicy ok. 20-tej.
 • Puszka na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
 1. Kustosz Sanktuarium w Wąwolnicy zaprasza na uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej, które odbędą się w dniach 3-4 września.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gazetce parafialnej „U świętego Marcina” pierwsza część artykułu Pogrzeb z urną – jak to w końcu ma być?”
 3. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 4. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Krzewińskiego z ul. Niezapominajki. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie i wspierajmy jego bliskich słowami nadziei i miłości.
 5. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: Wincenty Grosz, ks. Władysław Mich, ks. Franciszek Mazurek, ks. Jerzy Wójtowicz, ks. Bolesław Szklarczyk, ks. Józef Dobrowolski, ks. Franciszek Mociak.