W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.

Intencja Papieska na miesiąc lipiec: Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieja i odpowiedzialnością.

 1. W tę niedzielę:
 • Czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 • I niedziela /adoracyjna/ miesiąca lipca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9-tej.
 • Andrzej Koziej powoli przyjmuje obowiązki. Witamy Go w naszej Parafii. Ks. Andrzej przejmuje obowiązki ks. Tomasza, a więc kancelarię, ministrantów, Kościół Domowy, Chorych i wiele innych. Życzymy ks. Andrzejowi Bożego Błogosławieństwa i licznych owoców pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.

 

 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.

– W czwartek, 7 lipca, I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 17-tej

– W piątek –  Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu  po Mszy Świętej o godz. 8.30, a następnie  całodzienna Adoracja. Dziękujemy osobom stale dyżurującym oraz mieszkańcom z ulic Modra, Letniskowa, Tęczowa, Pszczela, Nizinna, Mrówcza, Łąkowa,  Ptasia. W najbliższą sobotę zapraszamy przede wszystkim mieszkańców ulic: Krężnickiej od 334 do kościoła i Marzanny.
– o godz. 6-tej z Parkingu kościelnego wyrusza pielgrzymka do Strachocina – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. 

 1. W przyszłą niedzielę:
 • O godz. 11.30 na cmentarzu Różaniec za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych /są wyłożone pod chórem/, a następnie ok. godz.12.15 Msza św. na cmentarzu w intencji bliskich zmarłych.
 • II niedziela miesiąca. Będzie zbierana taca inwestycyjna przeznaczona przede wszystkim na kontynuowanie prac z położeniem kostki brukowej na cmentarzu.
 1. Wakacje dla uczniów z naszych szkół. Niech to będą wakacje od szkoły, od katechezy, ale nie od Pana Boga.
 2. Dziękujemy za kolejne ofiary na remont dachu ze zbiórek w regionach: Zem. Dolne /wieś VII i VIII/ – 3 450 PLN, Dolne /w. III i IV/ – 2 650 PLN, ul. Bór i Grzybowa – 1 360 PLN, oraz ul Krężnicka od Mariny /prawa strona/ – 3200 PLN. Ofiary są składane również w zakrystii w podpisanych kopertach oraz wpływają na konto parafialne z dopiskiem „Remont dachu”. Zebraliśmy już 20% z całej sumy.
 3. Dziękujemy za udział w Festynie Rodzinnym oraz w koncercie muzyki klasycznej. Kolejna impreza plenerowa to parafialne Dożynki AD 2022 w ostatnią niedzielę sierpnia. Zaś kolejny koncert organowy odbędzie się 15 sierpnia i na jesieni. Od Waszego udziału w takich koncertach będzie zależeć czy wpiszą się one na stale w kalendarz naszego kościoła i Parafii
 4. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko we wtorek i czwartek.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”.
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, uczniom zaś dobrych wakacji.
 7. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: Roman Bolesławski, ks. Kazimierz Dąbski, Bp Piotr Hemperek, ks. Marian Niedziółka, ks. Witold Panecki, ks. Stefan Orzeł.