Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.

1.W tę niedzielę:

 • Dziękujemy ks. Łukaszowi za świadectwo wiary i służby w Diecezji Odeskiej. Ks. Łukasz będzie po Mszy św. zbierać ofiary do puszki na potrzeby misji. Będzie także zbierać różańce dla żołnierzy ukraińskich.
 • W bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

 1. W tym tygodniu: 
 • W tym tygodniu patronują nam:

– Poniedziałek, 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku (wspomnienie obowiązkowe).

– Środa, 26 lipca – św. św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny (wspomnienie obowiązkowe).

– Sobota, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz, przyjaciele Pana Jezusa z Betanii (wspomnienie obowiązkowe).

 • Ofiary zebrane w dniach 23.07-30.07 do puszek przeznaczone są na „Miva Polska” – pomoc dla misjonarzy.
 • Rada Parafialna rozpoczyna serię kiermaszy ciast jako zbiórkę funduszy na Dożynki Parafialne w tym roku, które odbędą się 10 września.
 • Zbieramy również różne drobiazgi w dobrym stanie, a nie potrzebne w domu, które mogą być fantami w loterii albo przedmiotami na pchlim targu „wszystko za 2 czy 5 PLN”
 • Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie odpustu parafialnego.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 2. Dziękujemy mieszkańcom ul. Porannej i Rosy za sprzątanie, kwiaty do kościoła oraz ofiarę w wysokości 130zł. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła i kwiaty prosimy mieszkańców ul. Pszczelej.
 3. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to:  śp.. Teresa Nowacka, śp. Ryszard Leszcz, śp. Zofia Węgrzyn