OGŁOSZENIA PARAFIALNE
23 maja 2021
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1.W tę niedzielę:

 • Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 • Po Mszy św. o godz. 17-tej bardzo ważne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w sprawach formalnych. Prosimy o obecność.
 • /godz. 12-ta/ Niespodzianka dla dzieci.
 1. W tym tygodniu:
 • Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Msza św.o godz. 9.00 i 18.00.
 • W poniedziałek /z racji święta/ i piątek /z racji spowiedzi dzieci I komunijnych/ kancelaria jest nieczynna.
 • W poniedziałek i środę o godz. 18.45 próba dla dzieci I komunijnych /grupa z 29 maja./
 • We wtorek i czwartek o godz. 18.45 próba dla dzieci I komunijnych /grupa z 30 maja./ W środę 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza a także Dzień Matki. To dzięki Matkom żyjemy, to one troszczyły i stale troszczą się o nas. Z Ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 18-tej niespodzianka dla Mam w wykonaniu Roberta. W sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
 • W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. O godz. 18.00 Msza św. dziękczynno-błagalna z okazji 40-tej rocznicy urodzin i 14 rocznicy święceń kapłańskich ks. Tomasza.
 • W środę – nabożeństwo majowe połączone z litanią ku czci św. Józefa o godz. 17.15.
 • W czwartek – O godz. 17–tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy, a następnie nabożeństwo majowe.
 • W piątek od godz. 16.30 spowiedź przed I Komunią św. /grupa z 29 i 30 maja/.
 • W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 • W sobotę również o godz. 12-tej I Komunia święta I grupy dzieci ze SP 39.
 • Codziennie o godz. 17.15 /w niedziele o godz. 16.15/ nabożeństwo majowe z rozważaniami Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Świętujemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 • O godz. 12-tej I Komunia święta II grupy dzieci ze SP 39. Stałych bywalców tej godziny prosimy o zrobienie miejsca dla dzieci I komunijnych, ich rodzin i gości.
 1. Jeśli ktoś z rodziców obawia się o niezachowanie reżimu sanitarnego, prosimy o odłożenie I Komunii św. i zorganizowanie jej w wymiarze indywidualnym.
 2. Ostatnia, systematycznie odprawiana, co niedzielę, Msza św.o godz. 15-tej. Była ona wprowadzona tylko na czas tzw. czerwonej strefy. Do końca tego roku, eksperymentalnie, o godz, 15-tej będzie Msza św. jedynie w IV niedzielę miesiąca w języku łacińskim.
 3. Wielkie Bóg zapłać Rodzicom dzieci I Komunijnych za sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek kościół parafialny sprzątają również Rodzice dzieci I komunijnych.
 4. Serdecznie prosimy o przerwę w rejestracji i ustalaniu dysponentów grobów do końca września. Potrzebujemy tego czasu na reorganizację kancelarii cmentarnej.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina”
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Stefaniak oraz odeszła do Pana Anna Planda-Frąk, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14-tej /wprowadzenie o godz. 13.30/. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.