OGŁOSZENIA PARAFIALNE
30 maja 2021
NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

1.W tę niedzielę:

 • Stajemy wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary.
 • Ostatnia, systematycznie odprawiana, co niedzielę, Msza św. o godz. 15-tej. Była ona wprowadzona tylko na czas tzw. czerwonej strefy. Do końca tego roku, eksperymentalnie, o godz. 15-tej będzie Msza św. jedynie w IV niedziele miesiąca w języku łacińskim. Tzn. kolejna Msza św. o godz. 15-tej będzie 27 czerwca.
 1. W tym tygodniu:
 • Biały Tydzień dla dzieci I Komunijnych ze SP 39. /Razem obie grupy/
 • W poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP. Msza św. o godz. 18-tej.
 • We wtorek – wspomnienie św. Justyna, m.
 • W środę – nabożeństwo czerwcowe połączone z litanią ku czci św. Józefa o godz. 17.15.

– Po Mszy św. o godz. 18-tej spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. To już ostatnie dwa tygodnie przed Bierzmowaniem. Prosimy o obecność. Bierzmowanie odbędzie się 14 czerwca o godz. 18.00. Szafarzem sakramentu i głównym celebransem będzie Abp Metropolita Lubelski Stanisław Budzik.

W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. według porządku niedzielnego, lecz nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 9-tej wyruszymy tradycyjnie z procesją do czterech ołtarzy: od kościoła ulicą Krężnicką do krzyża przy ulicy Cienistej i z powrotem tą samą trasą. Początek procesji ok. godz. 9.45.  „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”– będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Prosimy o pobieranie banerów do dekoracji ołtarzy. IV ołtarz, przy kościele, tradycyjnie przygotowują Rodzice dzieci I komunijnych.

Już teraz wyrażamy naszą wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i Bożego błogosławieństwa.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do niesienia Różańca św. i do funkcji dzwonników. Po procesji kolejna Msza św. ok. 12-tej i jeszcze o godz. 17.00.

– O godz. 16.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a następnie nabożeństwo czerwcowe.

 • I piątek i I sobota miesiąca.
 • W piątek, po Bożym Ciele, zakończenie Białego Tygodnia /rozdanie pamiątek/ dla wszystkich dzieci I Komunijnych.
 • W sobotę – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i m.
 • Codziennie o godz. 17.15 /w niedziele i czwartek o godz. 16.15/ nabożeństwo czerwcowe z rozważaniami.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Od godz. 10-tej do 14-tej świętujemy Parafialny Dzień Dziecka. Za darmo będzie zjeżdżalnia, przejażdżka na koniu. Za inne atrakcje trzeba będzie zapłacić. Jeśli ktoś z Parafian ma działalność gospodarczą i wszelkie pozwolenia np. na garmażerię, lody lub jakieś atrakcje to również prosimy o ubogacenie tego święta.
 • Przed Mszą św. o godz. 12-tej dzieci przynoszą rozwiązania krzyżówek.
 1. Wielkie Bóg zapłać Rodzicom dzieci I Komunijnych za sprzątanie kościoła oraz za dar ołtarza /gong, dzwonki i alby/. W najbliższą sobotę czekamy na chętnych do okazania troski o nasz kościół.
 2. Serdecznie prosimy o przerwę w rejestracji i ustalaniu dysponentów grobów do końca września. Potrzebujemy tego czasu na reorganizację kancelarii cmentarnej, spisanie na nowo grobów i pochowanych.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina” oraz broszur: „Gdy dziecko pyta o seks” i „Dzieci w wirtualnej sieci”. Jest dzisiaj również kolejny numer miesięcznika STAŚ.
 4. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 5. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Planda-Frąk oraz śp. Sabinę Zabłocką. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.