1.W tę niedzielę:
 • Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego kulminacyjnym momentem będzie Triduum Paschalne – trzy najważniejsze dni całego roku liturgicznego.
 • Po Mszy św. o godz. 12.00 III część Gorzkich Żali.
 • Po Mszy św. o godz. 12-tej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Po Mszy św. wieczorem nabożeństwo modlitewne
  w duchu Taize.
 • Po Mszy św. wieczorem spotkanie dla kandydatów przed bierzmowaniem, które odbędzie się 8 kwietnia br o godz. 18-tej.
 • Powoli kończymy Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna” – ofiary nadal składamy do puszki pod chórem.

2.W tym tygodniu:

 • 25 marca, z racji Wielkiego Tygodnia, nie świętujemy Uroczystości Zwiastowania Pańskiego i nie ma Mszy św. o godz. 9-tej. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest na 8 kwietnia.
 • W poniedziałek, wtorek i środę możliwość Sakramentu Pokuty przed Mszą św. /godz. 17.30-17.55/.
 • We wtorek od godz. 9-tej odwiedziny chorych. Adresy chorych można jeszcze zgłaszać w zakrystii.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św.
 • Gorzkie Żale w tym tygodniu w czwartek i piątek po liturgii.
 • W czwartek próba przed wieczorną Mszą św. dla ministrantów i LSO.
 • TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek –  pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach z których posługi korzystaliśmy w naszym życiu.
– O godz.18:00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej z obrzędem MANDATUM NOVUM /Przykazanie Nowe/ – po której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Czuwanie do 21-ej.

Wielki Piątek – w tym dniu wspominamy ofiarę Chrystusa dokonaną za nas na krzyżu. Przypominamy o obowiązku zachowania w tym dniu ścisłego postu tzn. ilościowego i jakościowego.
Droga krzyżowa o godz. 17:00, po niej o godz. 18:00 liturgia z odczytaniem Męki Pańskiej, Adoracją Krzyża /możliwość uzyskania odpustu zupełnego/ i Komunią Świętą. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiony zostaje do Grobu Pańskiego i śpiewem Gorzkich Żali /II i III część/ rozpocznie się całonocne modlitewne czuwanie. Młodzież zaprasza do wspólnej modlitwy od 21-ej do 22.30.

Wielka Sobota – trwa adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 14-tej i następnie od 18-tej,
– poświęcenie pokarmów w kościele i przy dzwonnicy o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. Zachęcamy do dzielenia się z potrzebującymi. /Będzie stać kosz na trwałe art. spożywcze. Przy dobrej pogodzie poświęcenie pokarmów w Zemborzycach Tereszyńskich o godz. 9.30.
– Na czas sprzątania, od 14-tej do 18-tej, kościół będzie zamknięty.
– O godz. 20:00 gromadzimy się w kościele i rozpoczynamy najbardziej uroczyste i bogate w znaki nabożeństwo Kościoła – Liturgię Wigilii Paschalnej – w trakcie której wyśpiewujemy uroczyste orędzie wielkanocne – EXULTET. Wsłuchując się w bogatą liturgię słowa będziemy celebrować zmartwychwstanie Chrystusa, nasze zbawienie oraz odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie świec. Świece prosimy zabezpieczyć okapnikami.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjna procesja rezurekcyjna o godz. 6:00. Następne Msze święte o godzinie 9:00, 10:30, 12:00, 17:00. Pamiętajmy o zmianie czasu z 2.00 na 3.00.
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godzinie 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00. Taca na KUL.
 2. Wielkie Bóg zapłać: za ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje w kościele, za ukwiecenie Krzyża Misyjnego, wejścia do kościoła i na plebanię, Akcji Katolickiej za rozprowadzanie baranków wielkanocnych, a p. Pawłowi za przywiezienie osiołka na procesję.
 3. Jeśli ktoś chciał, a nie mógł złożyć ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego, jest jeszcze dzisiaj taka możliwość imiennie złożyć ofiarę w zakrystii albo bezimiennie do puszki przed kościołem.
 4. W związku z nadchodzącymi wyborami, chcemy oznajmić, że Parafia nie wyraża zgody na umieszczanie banerów wyborczych na terenie przykościelnym oraz na działkach parafialnych.
 5. Zachęcamy do słuchania podcastu puzzlewiary.pl
 6. Mieszkańcom z ul. Krężnickiej /numery domów 40A-58/ dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty – 400 PLN. O sprzątanie w Wielką Sobotę między 14-tą a 18-tą prosimy grupy parafialne.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz dobrego przeżywania Wielkiego Tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszła od nas: śp. Genowefa Maj z Lublina. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 10. Wspominamy naszych bliskich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Eugenia Pluta, śp. Ryszard Berengut, śp. Genowefa Tkaczyk.