1.W tę niedzielę:

 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przeżywajmy ją rozważając tajemnicę Bożej Obecności wśród nas.
 1. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek – św. Szczepana męczennika – II dzień Świąt Narodzenia Pańskiego. Porządek niedzielny. Będzie czytany list Rektora KUL-u i będą zbierane na tacę ofiary na tę uczelnię. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 12.00.
 • We wtorek – św. Jana Apostoła. Poświęcenie wina podczas Mszy św. o godz. 18.00.

– O godz. 19.00, zwyczajem lat sprzed pandemii, opłatek dla grup parafialnych.

 • We wtorek rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Pilotujących księdza prosimy o wcześniejszy rekonesans i w miarę dokładne policzenie rodzin przyjmujących księdza. Kto by nie chciał przyjąć księdza w swoim domu, bo grypa, bo covid itp., proszę dać jakiś czytelny znak wcześniej osobom pilotującym księdza. Dla tych rodzin, wzorem dwóch ostatnich lat, będzie zorganizowana Msza św. z błogosławieństwem rodziny.
 • W środę – przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków – męczenników. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone.

– Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

 • W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i możliwość Sakramentu Pokuty w ciszy.
 • W piątek – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 9.00 i 18.00.
 • W sobotę – od godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu

– ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18-tej. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki-Nowy Rok. Porządek Mszy św. niedzielny. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 1. Pod chórem stoi „drzewko” Akcji Paczuszka dla Maluszka. Z drzewka możemy zabrać papierową bombkę z opisem akcji.
 2. Podczas ferii zimowych chcemy razem ze Stowarzyszeniem KLANZA zorganizować zimowisko na plebanii dla dzieci od 7 do 12 lat. Możemy jeszcze zgłaszać dzieci. Na razie zgłosiło się 5 osób.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i wszelką pomoc. Dziękujemy za ofiarowane choinki. Niestety nie wszystkie mogliśmy przyjąć. Dziękujemy za ustawienie choinek i dekorację w kościele.
 4. Porządek wizyty duszpasterskiej:

od godziny 9:30
– wtorek-27 XII-Z. Tereszyńskie /w. VI/nr 1-22,
– środa-28 XII-Z. Tereszyńskie /w. VII/nr 23-41G,
– czwartek-29 XII-Z. Tereszyńskie /w. VIII/nr 42-73,
– piątek-30 XII-Z. Tereszyńskie /w. VIII/pozostała część
– sobota-31 XII-ul. Ku Słońcu /część konopnicka tzn. po prawej stronie/

od godz. 16:30
– piątek-30 XII-ul. Ku Słońcu /część lubelska/.

 1. Dziękujemy mieszkańcom Krężnickiej od 61 do 70 numeru za posprzątanie kościoła na Święta. Przyszła jedna rodzina i w ciągu prawie dwóch godzin dała radę posprzątać kościół. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Krężnickiej od 71 do 90 o zorganizowanie sprzątania kościoła.
 2. Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.
 3. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nie zapomina o nas.
 4. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Wilczka z Zemborzyc Wojciechowskich, śp. Waldemara Wojciechowskiego z Lublina. W środę o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Marii Maciążek z Zemborzyc Dolnych. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 5. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. W tym tygodniu są to śp.: ks. Jerzy Ochalski, ks. Wiktor Matraszek, ks. Józef Szczypa, ks. Józef Cieślicki, ks. Jan Kowalczyk.