1. W tę niedzielę:
 • Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 • Dziękujemy ks. Jerzemu z parafii Gołąb, za wygłoszone Słowo Boże. Ks. Jerzy przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszki na budownictwo sakralne.
 • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy o godz. 12.00.

2.W tym tygodniu:

 • Gorzkie Żale o godz. 17.30. we wtorek, w czwartek i w sobotę. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • We wtorek rano zapraszamy mamy z małymi dziećmi do świetlicy na plebanii.
 • I piątek i sobota miesiąca.
 • W piątek dla dzieci Sakrament Pokuty o godz. 16.00, Msza św. o godz. 16.30, a następnie po niej Droga Krzyżowa, a dla młodzieży i dorosłych Sakrament Pokuty od godziny 17.00, o godz. 17.15. Droga Krzyżowa, o godz. 18-tej Msza św.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 8-ej nabożeństwo I soboty oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zaczyna się modlitwą za Ojczyznę-Litanią Narodu Polskiego. Otwarte jest wejście boczne. Zachęcamy do tej modlitwy podczas której Pan Bóg często rozwiązuje wiele problemów.

3.W przyszłą niedzielę:

 • I Niedziela /adoracyjna/ miesiąca.
 • Zmiana tajemnic Różańca św.
 • Po każdej Mszy św. członkowie Domowego Kościoła będą zapraszać chętne małżeństwa do nowopowstającego kręgu. Pierwsze spotkanie odbędzie się po Mszy św. wieczorem.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i wszelką pomoc.
 2. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Janowskiej /numery domów 57-63A/. za sprzątanie i ofiarę na kościół w wysokości 400 PLN. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami. W najbliższą sobotę o sprzątanie prosimy kolejne 14 rodzin z ul. Janowskiej /numery domów 65-73 D/.
 3. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziesiąty wyjdzie z Lublina 8 marca. Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl
 4. Zapraszamy osoby chętne do pomocy przy wydawaniu herbaty uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Telefony kontaktowe osób koordynujących: P. Monika Baran – 511 419 555 i P. Grażyna Krzewińska – 500 687 206.
 5. Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów ogłasza nabór do klas I. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej szkoły.
 6. W piątek 8 marca od godz. 17:30 do 19:00 i w sobotę 9 marca od 10 do 14 godziny zapraszamy na warsztaty z Porozumienia bez Przemocy. Poprowadzi je Pani Małgorzata Sobiesiak z Warszawy – Trenerka Komunikacji opartej na Empatii. Więcej szczegółów w środku gazetki. Z racji ograniczonej ilości miejsc prosimy się zapisywać wcześniej w kancelarii albo w zakrystii.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NEDZIELNY. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 8. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. W tym tygodniu odeszła od nas śp. Helena Chodecka z ul. Zagajnikowej. Terminu pogrzebu jeszcze nie ustalono. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 10. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Zofia Kołodziejczyk, śp. Helena Chromczak, śp. Józef Kwiatkowski, śp. Wiesław Popielarczyk, śp. Tadeusz Skrzypek.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Parafialny Telefon Zaufania /możliwe również spotkania indywidualne na plebanii po uprzednim umówieniu się/:
534-820-369 – w sprawach trudności wychowawczych /
– p. Katarzyna Słoboda/.
575-983-600 – w sprawach przemocy w rodzinie /
– p. Adam Mołdoch/.