Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

Intencja papieska: O zniesienie kary śmierci.

Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

 1. W tę niedzielę:
 • I niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/ – zmiana tajemnic różańcowych.
 • Puszka na „Świetlice Caritas”.
 • W Wąwolnicy uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej.
 1. W tym tygodniu:
 • patronuje nam:

– W środę Bł. Ignacy Kłopotowski, prb

– Również w środę, po Mszy św. wieczorem, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia z błogosławieństwem ziarna siewnego o godz. 9-tej i 18-tej.

– W Chełmie uroczystości ku czci Matki Bożej Chełmskiej.

– O godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.

 • W sobotę – całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom adorującym i zachęcamy również inne osoby.

– zapraszamy na spotkanie ministrantów i próbę scholi dziecięcej o godz. 9-tej.

 1. W przyszłą niedzielę:
 • II niedziela miesiąca. Taca tzw. inwestycyjna.
 • Puszka na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 • Od przyszłej niedzieli młodzież zapraszamy przde wszystkim na Mszę św. o godz. 17-tej, a dzieci ponownie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12-tej.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Dożynek Parafialnych i wszystkim, którzy w tych Dożynkach uczestniczyli.
 2. Dziękujemy również za wykonanie nowych ławek, które stoją wokół kościoła.
 3. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Akcja Katolicka, Legion Maryi, Kościół Domowy, Oaza Dzieci Bożych, schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, Kółko Żywego Różańca, parafialny zespół charytatywny – serdecznie zapraszamy! W kolejne niedziele będą krótkie prezentacje poszczególnych grup.
 4. Uczniów klas III, IV, V i VI Oaza Dzieci Bożych zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 10-tej.
 5. Od 1 września gra w naszej Parafii nowy Organista Pan Józef Telega. Serdecznie witamy. Pan Józef zaprasza w środę na godz. 19-tą na pierwszą próbę chóru.
 6. W związku z grafikiem zajęć katechetycznych Księdza Andrzeja w szkole Kancelaria Parafialna obecnie będzie czynna w poniedziałki, środy i czwartki. W Kancelarii Cmentarnej godziny urzędowania pozostają bez zmian: wtorek od 15-tej do 17-tej i czwartek od 11-tej do 13-tej.
 7. W kancelarii prosimy zgłaszać propozycje godzinowych zmian w rozkładzie jazdy MPK. /Który numer, jakie godziny najbardziej by pasowały/
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej czczonej w wizerunku kębelskim. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 10. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Edward Pudełko, ks. Jerzy Truk, ks. Wawrzyniec Haładyj, ks. Wiktor Pomarański, ks. Aleksander Gongol, ks. Jan Chudzik, ks. Konrad Maciąg.