1.W tę niedzielę:
 • Zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Wschodni.
 • Rozpoczęcie Wielkopostnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Jałmużna Wielkopostna” – zbiórka ofiar do puszki pod chórem przez okres Wielkiego Postu.
 • Po Mszy św. o godz. 17-tej, w sali parafialnej, pierwsze spotkanie dla narzeczonych.
 1. W tym tygodniu:
 • I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • W piątek dla dzieci Sakrament Pokuty o godz. 16.00, Msza św. o godz. 16.30, a następnie po niej Droga Krzyżowa, a dla młodzieży i dorosłych Sakrament Pokuty od godziny 17.00, o godz. 17.15. Droga Krzyżowa, o godz. 18-tej Msza św.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 8-ej Nabożeństwo I soboty oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do tej modlitwy.
 • Porządek wizyty duszpasterskiej:

od godziny 10:00
– poniedziałek-27 lutego – ul. Krężnicka /nr 169B-210/
– środa-1 marca – ul. Krężnicka /nr 212–268C/ 

3.W przyszłą niedzielę:

 • I Niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/. Po każdej Mszy św. będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Zmiana tajemnic różańcowych
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Kazania będzie głosić ks. Adam Pendel.
 • Po Mszy św. o godz. 17-tej, w kościele, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 1. Mieszkańcom z ul. Krężnickiej, od 320 do 334 numeru, dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na Kościół od rodzin Golianków i Bereckich w wysokości 250zł. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Ku Słońcu o zorganizowanie sprzątania kościoła. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.
 2. W środę ks. Proboszcz kończy wizytę duszpasterską wyznaczaną według wiosek i ulic, ale nadal możemy się już indywidualnie umawiać na Wizytę Duszpasterską AD-2023 do końca tego roku kościelnego tj. do 2 grudnia tego roku oraz w dowolnym czasie na uroczyste błogosławieństwo nowego domu.
 3. Dla tych rodzin, które z różnych przyczyn nie miały Wizyty Duszpasterskiej i nie planują indywidualnie jej umawiać w tym roku, wzorem dwóch ostatnich lat, w poniedziałek tj. 6 marca o godz. 19-tej będzie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem tych rodzin.
 4. We wtorek tj. 7 marca ks. Proboszcz zaprasza wszystkich pomocników-pilotujących go podczas Wizyty Duszpasterskiej na Mszę św. o godz. 18-tej w ich intencji, a następnie na spotkanie na plebanii.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego zorganizowania kiermaszu Wielkanocnego. Mile widziane osoby, które tworzą rękodzieło związane z Wielkanocą i zechcą wystawić je na kiermaszu oraz te, które w inny sposób chciałyby się zaangażować. Będzie to też okazja aby poznać lokalne talenty. Zebrane pieniądze przeznaczymy na rehabilitację osób niepełnosprawnych w naszej parafii. Tel. kontaktowy Bożena Zapała 692 853 049.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY I STAŚ. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 8. Wspominamy naszych bliskich, którzy zmarli w ostatnich 5 latach. W tym tygodniu są to: śp. Helena Chromczak, śp. Józef Kwiatkowski, śp. Wiesław Popielarczyk, śp. Marek Kubecki, śp. Tadeusz Skrzypek, śp. Stefania Zarajczyk.