1. W tę niedzielę:
 • I niedziela miesiąca tzw. adoracyjna.
 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15.
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Na Mszy św. o godz. 12-tej dzieci I komunijne otrzymają Różaniec św. Przypominamy, że pierwszymi i najważniejszymi katechetami są rodzice.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– wtorek – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

– środa – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.

 • W środę – po Mszy św. wieczorem, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek – I czwartek miesiąca. O godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W piątek – przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Sakrament Pokuty dla dzieci o godz,. 16-taj i Msza św. o godz. 16.30.
 • W sobotę – całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom adorującym i zachęcamy również inne osoby. Powinno być przynajmniej dwie osoby. Nie może być takiej sytuacji, że podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu nie ma nikogo w kaplicy.

– zapraszamy na spotkanie ministrantów i próbę scholi dziecięcej o godz. 9-tej.

 1. W przyszłą niedzielę:
 • II niedziela miesiąca – taca na ogrzewanie.
 • Wolontariusze Lubelskiego Centrum Wolontariatu po Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek na Dom Nadziei dla wychodzących z bezdomności.
 1. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 16.15. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy do rodzinnej modlitwy różańcowej w domu.
 2. Próba chóru w środę o godz. 19-tej.
 3. Zachęcamy do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w niedzielę o godz. 7-ej.
 4. Głosujemy w sprawie oświetlenia ul. Pasiecznej. Karty są dostępne w przychodni zdrowia, bibliotece, szkole, sklepie gospodarczym obok poczty oraz po każdej niedzielnej Mszy św. przed kościołem. Karty należy dostarczyć do 7 października do naszej biblioteki, zaś elektronicznie głosujemy do 10 października. Zmobilizujmy się, aby tym razem wygrał właśnie ten projekt.
 5. Dziękujemy I-mu Kręgowi Kościoła Domowego za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę prosimy II-gi Krąg. Począwszy od listopada wrócimy do wyznaczania sprzątających według ulic i wiosek.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto, również za ofiary na utrzymanie parkingu składane przez ofiaromat.
 7. Od 4 października /wtorek-godz. 8:00/ do 5 października /środa-godz. 8:00/ w naszej wspólnocie trwać będzie JERYCHO RÓŻAŃCOWE tzn. 24 godziny modlitwy o pokój. Nazwa nawiązuje do zdobycia Jerycha przez Izraelitów, kiedy to mury Jerycha rozpadły się, tylko i wyłącznie dzięki modlitwie. I my również pragniemy, aby rozpadły się mury wrogości w świecie, Europie, Polsce, w sercu każdego człowieka. Prosimy poszczególne wspólnoty i osoby indywidualne, by zgłaszały się do prowadzenia tej modlitwy w wyznaczonym dniu przez dwie godziny według harmonogramu, który znajduje się w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych godzin.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 10. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Mańkę. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie i wspierajmy jego bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 11. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Edward Blacha, ks. Stefan Panas, ks. Stanisław Wawrzyszuk, ks. Wincenty Łapkiewicz, ks. Jerzy Kowalczyk, ks. Jan Bolesta, ks. Jan Lipski, ks. Marcin Kubiak.