1. W tę niedzielę:
 • Rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 • Za dowolną ofiarą na Duszpasterstwo Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej rozprowadzamy ponownie Kremówki Wadowickie. Zamówiliśmy 900 sztuk. Tak dla orientacji – za jedna kremówkę parafia musi oddać 5,2 PLN. Jedząc Kremówkę myślmy nie tylko o tym jak smakuje, ale wspomnijmy postać Wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II, a zwłaszcza jego nauczanie.
 • Taca na „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”
 • Na Mszy św. o godz. 17-tej będzie grać i śpiewać schola młodzieżowa z Parafii Trójcy Przenajświętszej na Felinie.
 • Wyłożone są już kartki wspominkowe. Prosimy wpisywać ulicę lub wieś. Będziemy potem wyczytywać według ulic i wsi.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– w poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
– we wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
– w czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
– w sobotę, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

 • W środę – po Mszy św. wieczorem, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W piątek o godz. 19-tej spotkanie dla chętnych /od klasy VIII wzwyż/, aby śpiewać w scholi młodzieżowej. Zapraszamy.
 • W sobotę – całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom stale adorującym i dyżurującym. Zachęcamy również inne osoby. Powinno być przynajmniej dwie osoby. Nie może być takiej sytuacji, że podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu nie ma nikogo w kaplicy.

– zapraszamy na spotkanie ministrantów i próbę scholi dziecięcej o godz. 9-tej. 

 1. W przyszłą niedzielę:
 • Na Mszy św. o godz. 17-tej spotkanie dla uczniów klas VIII-ch – kandydatów do Bierzmowania. Po spotkaniu ks. Proboszcz zaprasza do kawiarenki na plebani na pizzę.
 1. Wczoraj, w sobotę, 15 października, obchodzony był Dzień Dziecka Utraconego. Na naszym Cmentarzu Parafialnym znajduje się symboliczny grób dziecka poczętego, gdzie można zapalić świeczkę dziecku utraconemu.
 2. Na podstawie liczenia wiernych z zeszłej niedzieli, możemy stwierdzić, że obecnie w niedzielnej Mszy św. bierze udział 22% z wszystkich mieszkańców naszej Parafii. W 2015 roku było to 35%.
 3. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 16.15. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy do rodzinnej modlitwy różańcowej w domu.
 4. W dniach 7-14 maja 2023 roku planujemy w naszej Parafii Misje Święte.
 5. Dziękujemy Legionowi Maryi za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę prosimy Akcję Katolicką. Począwszy od listopada wrócimy do wyznaczania sprzątających według ulic i wiosek.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Hannę Mącik. Pamiętajmy o niej w naszej modlitwie i wspierajmy jej bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 9. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Stanisław Byrski, ks. Bolesław Świć, ks. Andrzej Tokarzewski, ks. Franciszek Markut, ks. Jan Lipski, ks. Stanisław Kultys, ks. Eugeniusz Stańczak, ks. Zdzisław Witkiewicz, ks. Grzegorz Pawłowski, ks. Antoni Olszewski, ks. Jan Karaś.