Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi.

Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

 

1.W tę niedzielę:

 • Z racji liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, które przypadało we wtorek, po wszystkich Mszach Świętych błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o roztropne ich wykorzystywanie.
 • Zbiórka do puszki na „Miva Polska”- pomoc środkami transportu dla misjonarzy.
 1. W tym tygodniu:
 • patronujĄ nam:

Poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe).
– Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).
– Piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu (wspomnienie obowiązkowe).

 • We wtorek – 1 sierpnia przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.
 • Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia. Uczestniczy w nich nasza Parafianka oraz młodzież, której pomogliśmy w organizacji wyjazdu na to wydarzenie./
 • I czwartek miesiąca – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja częściowo w ciszy, możliwość Sakramentu Pokuty,
 • I piątek miesiąca – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i Sakrament pokuty. Prosimy o zgłaszanie chorych.
 • I sobota miesiąca – po Mszy św. o godz. 8-ej nabożeństwo I soboty miesiąca.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Święto Przemienienia Pańskiego. To dobry dzień, aby modlić się o różnego rodzaju przemianę w Ojczyźnie, rodzinach i w nas samych.
 • I niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/.
 • Zmiana tajemnic różańcowych.ozpoczyna się miesiąc abstynencji w intencji trzeźwości Narodu.
  1. Przypominamy, że kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna jest w poniedziałki i czwartki.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  3. Rada Parafialna dziękuje za ofiary, które wpłynęły z kiermaszu ciast na Dożynki Parafialne, które odbędą się 10 września. Kolejne kiermasze 20 sierpnia i 3 września.
  4. Nadal zbieramy różne drobiazgi w dobrym stanie, a nie potrzebne w domu, które mogą być fantami w loterii albo przedmiotami na pchlim targu.
  5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Pszczelej za sprzątanie, kwiaty do kościoła oraz ofiarę w wysokości 180 zł. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła i kwiaty prosimy mieszkańców ul. Roślinnej od 1 do 40.
  6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
  7. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Jadwiga Fryga, śp. Jan Gołębiowski, śp. Krzysztof Maliszewski, śp. Jan Mędykowski.