Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba.

 1. W tę niedzielę:
 • Dziękujemy O. Michałowi za posługę Słowa i za świadectwo wiary i życia w tych trudnych dniach w Charkowie. O. Michał po Mszy św. będzie zbierać ofiary do puszki dla potrzebujących w Charkowie.
 1. W tym tygodniu:
 • patronuje nam w piątek – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.
 • We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Godziny Mszy Świętych jak w niedzielę. O godz. 11.30 modlitwa różańcowa, a po niej o godz. 12-tej Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych /bez wyczytywania/, następnie procesja po cmentarzu parafialnym. Przez cały miesiąc listopad będziemy wyczytywać imiona naszych bliskich zmarłych według ulic i wsi podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.15. Porządek modlitwy wspominkowej jest w intencjach, w gablocie oraz na stronie internetowej.
 • W środę Dzień Zaduszny będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. Msze św.
  o godz. 9-tej i 18-tej. Odpustu zupełnego, który może być ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu, udziela się wiernemu, który od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. Ponadto obowiązuje: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. /o odpustach był artykuł w gazetce parafialnej z 24 lipca 2022 roku/.
 • W środę kancelaria parafialna jest nieczynna
 • I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca
  – w czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu,
  – w piątek o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci. Pół godziny wcześniej Sakrament Pokuty. O godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  – W sobotę po Mszy św. rano nabożeństwo I soboty miesiąca i całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  – o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców na temat przeżywania żałoby po stracie dziecka.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Niedziela tzw. adoracyjna, zmiana tajemnic Różańcowych
 • Taca na budownictwo sakralne
 1. Panom Kazimierzowi Sołtys oraz Andrzejowi Wiesławowi Boryga dziękujemy za odremontowanie, zabezpieczenie i postawienie na nowo krzyża w lesie Rudki. Może warto byłoby pomyśleć o zabezpieczeniu pozostałych krzyży na terenie parafii.
 2. Rodzinom Obarów, Kuśmierczuków i Mącików. dziękujemy za ofiarowanie kwiatów, a p. Monice za udekorowanie nimi kościoła.
 3. W kolejną sobotę o sprzątanie i dekorowanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Bór.
 4. Wyłożone są kartki wspominkowe. Kartki wspominkowe można również składać 1 listopada na cmentarzu przy bramie głównej w godzinach 9-12-ta. Prosimy wpisywać ulicę lub wieś. Przez cały miesiąc listopad będziemy wyczytywać imiona naszych bliskich zmarłych według ulic i wsi podczas. Porządek modlitwy wspominkowej jest w intencjach, w gablocie oraz na stronie internetowej.
 5. Prosimy o kulturalne sprzątanie na cmentarzu. Liście czyste składamy osobno, plastik osobno. Gospodarzy prosimy o zabranie liści tak jak w roku ubiegłym.
 6. Zwyczajem lat z przed pandemii Rada Dzielnicy 1 listopada na cmentarzu parafialnym będzie zbierała ofiary na odnowienie zabytkowych nagrobków. Przy okazji kwesty będzie rozprowadzane nowe, poszerzone wydanie kroniki Zemborzyc.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Liska i śp. Janinę Zienkiewicz, a w środę o godz. 15-tej pożegnamy śp. Tadeusza Białego. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 10. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: Jerzy Grzywacz, ks. Tadeusz Mioduszewski, ks. Józef Struski, ks. Longin Ziarek, ks. Stanisław Mojek, ks. Stanisław Wypych, ks. Zbigniew Staszkiewicz, ks. Mieczysław Michalski, ks. Eugeniusz Mikita, ks. Józef Dygas, ks. Henryk Kurek, ks. Piotr Kurowski, ks. Zaręba Leonard.