OGŁOSZENIA PARAFIALNE
31 stycznia 2021
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś:

 • Ostatnia niedziela z kolędami, szopkami, choinkami. Po Mszy św.
  o godz. 12-tej i 15-tej wspólne śpiewanie kolęd.
 • Dzieci prosimy o zabranie swoich szopek. Za rok, ulepszone, będą znowu potrzebne. O godz. 12-tej nagradzamy dzieci za rozwiązane krzyżówki.

2.W tym tygodniu:

 • We wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego wg tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00. Prosimy przynieść świece. Przed Msza św. gromadzimy się pod chórem.
 • I Czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00,
  a o godz. 17.30 nabożeństwo I-szego czwartku.
 • I Piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź od godz. 17.00.
 • W piątek – wspomnienie św. Agaty, dz., m. Błogosławieństwo chleba.
 • I Sobota – o godz. 8.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, następnie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo I soboty m-ca.
 • W sobotę – wspomnienie św. Pawła Miki i Tow., mm.
 • W środę młodzież prosimy o pomoc w „rozebraniu” szopki i choinek, a mężczyzn o wywiezienie choinek. Prosimy skontaktować się z ks. Tomaszem.

3.W przyszłą niedzielę:

 • I niedziela miesiąca. Niedziela adoracyjna.
 • Zaczynamy przed każdą niedzielną Mszą św odmawiać tzw. długi pacierz.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką pomoc. Dziękujemy za inicjatywę i odśnieżenie parkingu. Tydzień temu odśnieżał Kacper Woźniak, a w tym tygodniu Grzegorz Nowacki. Oczekujemy również większego zaangażowania przy sprzątaniu kościoła. Wczoraj do sprzątania grupę rodziców dzieci I-szo komunijnych zorganizowała Agata Madura. Przy braku oddolnej inicjatywy w przyszłości będziemy prosić o pomoc wyznaczone rejony Parafii.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary indywidualne na kościół, składane w ostatnim czasie m.in. w ramach tzw. kolędowych Mszy św. Ofiary nadal wpływają na parafialne konto. Ofiary zasilają fundusz utrzymania, inwestycji i remontów w parafii.
 3. Zachęcamy do ubezpieczania nagrobków na wypadek zniszczenia. Nagrobki można ubezpieczać razem z ubezpieczeniem domu.
 4. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu ustalenia prawa do dysponowania grobem oraz do składania regularnych rocznych ofiar na utrzymanie porządku na cmentarzu. Na spotkaniu z przedstawicielami Rady Parafialnej ustaliliśmy, że taka ofiara to 25 PLN na rok /ok. 2 PLN na miesiąc/. W tej opłacie jest sortowanie i wywóz śmieci, odśnieżanie i zamiatanie alejek, a jesienią grabienie liści. Od pewnego czasu śmieci na cmentarzu są sortowane. Prosimy o uwagę przy wyrzucaniu śmieci.
 5. Prasa katolicka. Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer „Stasia”. Dzisiaj jeszcze bardziej aktualne są słowa kardynała Newmana, że potrzeba „ludzi, którzy znają swoją religię i którzy ją zgłębiają; którzy dokładnie wiedzą, jaka jest ich pozycja; którzy są świadomi tego, w co wierzą, a w co nie; którzy tak dobrze znają swoje Credo, że potrafią z niego zdać sprawę; którzy do tego stopnia poznali historię, że umieją jej bronić”. Obok prasy katolickiej są i będą również wykładane książki. Prosimy je brać za darmo, czytać, nie oddawać lecz przekazywać dalej.
 6. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Ryszard Osipiak, śp. Irena Śliwińska, śp. Zofia Gułaś-Golianek. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.