OGŁOSZENIA PARAFIALNE
7 lutego 2021
V NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś:

 • I niedziela miesiąca. Niedziela adoracyjna.
 • Intencja papieska: Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.
 • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9-tej.
 • Zaczynamy przed każdą niedzielną Mszą św. odmawiać tzw. długi pacierz.
 • Dzieci prosimy o zabranie swoich szopek.

2.W tym tygodniu:

 • W środę – wspom. św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy.
 • W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
  Podczas Mszy św. o 9.00 i 18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii i udzielimy sakramentu chorych. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy chorzy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Rozpoczynamy krótkie, a częste spotkania z kandydatami do bierzmowania. Spotkania będą w każdą II i IV niedzielę miesiąca w następującym porządku:
  – Szkoła Podstawowa z Zemborzyc Tereszyńskich po Mszy św. o godz. 9-tej.
  – Szkoła Podstawowa nr 39, klasa A o godz. 16.30,
  – Szkoła Podstawowa nr 39, klasa B po ostatniej niedzielnej Mszy św.
  Kandydaci z poza naszych szkół mogą sami wybierać godzinę spotkania.
 • Również rozpoczynamy spotkania z dziećmi I-szo komunijnymi. Spotkania będą również w każdą II i IV niedzielę miesiąca w następującym porządku:
  – Szkoła Podstawowa nr 39 przed Mszą św. o godz. 12-tej,
  – Szkoła Podstawowa z Zemborzyc Tereszyńskich po Mszy św. o godz. 12-tej.
 • Taca będzie przeznaczona na ogrzewanie, drobne inwestycje i remonty w parafii. Oczywiście na pierwszym miejscu obecnie jest ogrzewanie.
 • Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na Fundusz Wschodni.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką pomoc. Dziękujemy młodzieży za rozebranie szopki i choinek, strażakom z OSP i mężczyznom z Zemborzyc Dolnych, Tereszyńskich i Podleśnych za wyniesienie i wywiezienie choinek, a Akcji Katolickiej za posprzątanie kościoła.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół. Ofiary zasilają fundusz utrzymania, inwestycji i remontów w parafii. Np. wczoraj trzeba było remontować piec gazowy w kościele.
 3. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na rusztowanie dla worków na cmentarzu do sortowania śmieci.
 4. Brakuje jeszcze 10 mężczyzn do męskiego koła Różańca św. Odwagi.
 5. Prasa katolicka. Niedziela, Gość Niedzielny i Staś. Obok prasy katolickiej są i będą również wykładane książki. Prosimy je brać za darmo, czytać i nie oddawać lecz przekazywać dalej. Po drugie stronie wyłożone są książki dla małych dzieci do wykorzystywania podczas Mszy św.
 6. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Urszula Berecka i śp. Edmund Kaźmierczak, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14-tej /wprowadzenie pół godziny wcześniej/. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.