1.W tę niedzielę:
Intencja papieska:
Za Synod. Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

 • W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedzielę o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
 • O godz. 12-tej poświęcenie i rozdanie Różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św.
 • Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
 • I Niedziela miesiąca – adoracyjna.
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Po Mszach św. zbiórka do puszki na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego przekazu”.
 • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9-tej.
 • Po Mszy św. wieczorem Kościół Domowy zaprasza dzieci, młodzież, wspólnoty parafialne i wszystkich parafian na Wieczorną Modlitwę Uwielbienia.
 1. W tym tygodniu:
 • W czwartek – I czwartek miesiąca. O godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Sakrament Pokuty dla dzieci o godz. 16-tej i Msza św. o godz. 16.30. Od godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.
  – przypada 116 rocznica konsekracji naszego kościoła /6 X 1907 r/. Uczestniczyło w tym wydarzeniu 6 tys. osób. W zakrystii u P. Michała można nabyć nowe wydanie książki „Dzieje Zemborzyc” autorstwa naszego regionalisty Ryszarda Łozińskiego.
 • W sobotę – przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i pierwsza Sobota miesiąca.

W tym tygodniu patronują nam:

 • Poniedziałek, 2 października – św. św. Aniołowie Stróżowie (wspomnienie obowiązkowe).
 • Środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe).
 • Czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.
 • W sobotę – próba scholi dziecięcej o godz. 9-tej,
  – zbiórka ministrantów o godz. 9-tej. Na spotkanie zapraszamy chłopców po I Komunii św.
  – o godz. 10-tej spotkanie Oazy Dzieci Bożych na które zapraszamy dzieci z kl. V, VI i VII, a o 17.00 z kl. IV.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Od godz. 8.30 do 14.00 w ramach pikniku wojskowo-strażackiego będziemy gościć żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci prosimy o przygotowanie laurek dla naszych mundurowych.
 • Po każdej Mszy św. zbiórka do puszki dla rodziny z Radawca Małego, która 23 sierpnia straciła w pożarze cały dorobek życia.
 • Z racji zbiórki na pogorzelców tacę inwestycyjną i zbiórkę do puszki na „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary” przenosimy na kolejna niedzielę.
 • O godz. 17-tej Msza św. i spotkanie dla Rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 • Kazania będzie głosić ks. Adam Pendel – wychowawca w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie.
 1. Dziękujemy mieszkańcom ul Ziołowej za sprzątanie i kwiaty do kościoła. W kolejną sobotę o sprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców Zemborzyc Dolnych od 2 do 30 numeru.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek 28 września, włączyli się w modlitewne dzieło „Iskra Bożego Miłosierdzia”.
 3. Powstały już dwa Koła Różańcowe modlitwy rodziców za dzieci, ale można jeszcze się zapisywać. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii, a także pod numerem telefonu: 606 385 333.
 4. W godzinach pracy kancelarii parafialnej można złożyć deklarację przyjęcia sakramentu bierzmowania kandydatów uczących się w szkołach poza Parafią.
 5. Na cmentarzu trwa wycinka drzew z wydanego pozwolenia przez stosowne urzędy. Możemy zgłaszać do Pana grabarza chęć udziału w przewidzianych kosztach wycinki drzew, które znajdują się w sąsiedztwie grobów osób zainteresowanych. Wycinka potrwa do 15 października.
 6. Przypominamy, że trwa głosowanie Budżetu Obywatelskiego. Nasza Parafia i Dzielnica walczy o oświetlenie ul. Pasiecznej /projekt D-4/. Pamiętajmy, że głosować może każda osoba (również niepełnoletnia), na stałe zameldowana w Lublinie. Można głosować na dwa sposoby: przez Internet lub za pomocą kart, które można otrzymać przed kościołem po każdej Mszy św. przez najbliższe niedziele, do 8 października włącznie. Wypełnioną należy przekazać do biblioteki /przy Przychodni Zdrowia/ W przypadku pytań można dzwonić pod numer Rady Dzielnicy 609 606 272 lub do Pana Leszka Daniewskiego.
 7. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Wiesława Kowalczyk z d. Golianek, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14-tej. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 9. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Stanisław Czop, śp. Antoni Karczmarczyk, śp. Jolanta Płomińska.