1. W tę niedzielę:
 • Uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża św. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 • O godz. 12-tej I Komunia święta uczniów SP 39.
 • Parafia Świętej Rodziny zaprasza na II SANKTUARYJNY FESTYN RODZINNY „Spotkajmy się Rodzinnie” Park Jana Pawła (ul. Szmaragdowa 40) Niedziela, 4 czerwca 2023 g. 13.00.
 1. W tym tygodniu:
 • patronuje nam:
  – w poniedziałek – Święty Bonifacy Biskup i męczennik.
 • Biały Tydzień dla dzieci I Komunijnych. Msza św. codziennie o godz. 18-tej. We wtorek dzieci pielgrzymują do Matki Bożej Kębelskiej. Tam o godz. 17-ej będzie odprawiona Msza św. w ich intencji. W czwartek zapraszamy na godz. 9-tą.

W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. według porządku niedzielnego, lecz nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 9-tej wyruszymy tradycyjnie z procesją do czterech ołtarzy: od kościoła ulicą Krężnicką do Krzyża przy ulicy Cienistej i z powrotem tą samą trasą.

Początek procesji ok. godz. 10-tej.  „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”– będziemy śpiewać w czasie procesji.

Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Prosimy o pobieranie banerów do dekoracji ołtarzy. IV ołtarz, przy kościele, tradycyjnie przygotowują Rodzice dzieci I komunijnych.

Już teraz wyrażamy naszą wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i Bożego błogosławieństwa.

Już dzisiaj prosimy ustalić  z p. Michałem, kto będzie nieść i jakie feretrony, sztandary.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich: dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych, Gospodynie i Gospodarzy wiejskich w strojach ludowych, Strażaków, Harcerki i Harcerzy w strojach galowych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do niesienia Różańca św. i do funkcji dzwonników.

Po procesji kolejna Msza św. o godz. 12-tej i jeszcze o godz. 17.00.

 • Ofiary zebrane na tacę w Uroczystość Bożego Ciała są przeznaczone na stypendia przyznane przez Centrum Jana Pawła II.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Rocznica I Komunii św. o godz. 12.00. Sakrament Pokuty dla dzieci i Rodziców w piątek i w sobotę od godz. 17.15.
 • Będziemy gościć księdza Fryderyka Gorlickiego z Winnicy na Ukrainie. Ksiądz Fryderyk będzie głosić kazania i zbierać ofiary do puszki po Mszy św.
 1. Wielkie Bóg zapłać Rodzicom dzieci I Komunijnych za sprzątanie, udekorowanie kościoła, wykoszenie trawy oraz za ofiarowanie czerech zielonych ornatów, obrusu maryjnego i ofiary na remont parkanu.
 2. Dziękujemy wszystkim za całodobowe czuwanie i modlitwę za kapłanów w ramach JERYCHA.
 3. Dziękujemy za ofiary na remont dachu ze zbiórek w regionach: Zem. Wojciechowskie /w. II/ – 1 370 PLN, Podleśne /w. III/ – 2 610 PLN. Ofiary są składane również w zakrystii w podpisanych kopertach oraz wpływają na konto parafialne z dopiskiem „Remont dachu”. Zebraliśmy już 58% z całej sumy. Pieniądze są przechowywane na koncie parafialnym.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”
 5. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Tadeusz Tatara, śp. Ryszard Łyda.