1. W tę niedzielę:
 • Dziękujemy ks. Adamowi Pendel – wychowawcy z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie za posługę Słowa Bożego.
 • Od godz. 8.30 do 14.00 w ramach pikniku wojskowo-strażackiego możemy spotkać się z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz od godz. 11.30 postrzelać jak na strzelnicy.
 • Po każdej Mszy św. zbiórka do puszki dla rodziny z Radawca Małego, która 23 sierpnia straciła w pożarze cały dorobek życia.
 • O godz. 17-tej Msza św. i spotkanie dla Rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 1. W tym tygodniu:
 • W sobotę, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
  – na Mszy św. wieczorem, taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej /tzw. Świętopietrze/.
 • W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek, 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).

 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Bardzo ważny dzień dla Polski i Polaków. Wielu Polaków za granicą będzie przemierzać setki kilometrów /dosłownie setki kilometrów/, aby w najbliższej Ambasadzie, czy Konsulacie RP w danym kraju oddać swój glos w Wyborach Parlamentarnych. My lokal wyborczy będziemy mieli w zasięgu krótkiego spaceru, bądź krótkiej przejażdżki samochodem. GŁOSUJMY! 
 • Taca inwestycyjna.
 • Kolejny Dzień Papieski. Będą rozprowadzane kremówki z Wadowic, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki z Wadowic przyjeżdżają do nas w niedzielę nad ranem. Za jedną oddajemy 7 PLN. Tego dnia swoimi ofiarami do puszki wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 1. W związku z nadchodzącymi wyborami informujemy, że nie wyraziliśmy i nie wyrażamy zgody na zamieszczanie i kolportowanie wszelkich materiałów wyborczych w kościele i na terenie przykościelnym np. parkingu.
 2. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych sprawach można przychodzić po Mszy św. wieczorem albo w piątek od 10-tej.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Zemborzyc Dolnych od numeru 2 do 30 za sprzątanie, kwiaty i ofiarę na kościół w wysokości 390 PLN. W kolejną sobotę o sprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców Zemborzyc Dolnych od 31 do 60 numeru.
 4. Dyrekcja Szpitala MSWiA w Lublinie zaprasza do nowo otwartej przychodni przy ul. Grenadierów 3 w Lublinie. W przychodni przyjmują lekarze rodzinni oraz lekarze pozostałych specjalizacji. Znajdują się w niej pracownie RTG i tomografii komputerowej, gabinet zabiegowy i punkt pobrań. Do dyspozycji pacjentów pozostaje bezpłatny parking. Serdecznie zapraszamy do zapisów do lekarza rodzinnego.
 5. Na cmentarzu trwa wycinka drzew z wydanego pozwolenia przez stosowne urzędy. Możemy zgłaszać do Pana grabarza chęć udziału w przewidzianych kosztach wycinki drzew, które znajdują się w sąsiedztwie grobów osób zainteresowanych.
 6. Przypominamy, że do wtorku /10 października/ trwa głosowanie Budżetu Obywatelskiego. Nasza Parafia i Dzielnica walczy o oświetlenie ul. Pasiecznej /projekt D-4/. Jeszcze dzisiaj możemy przed kościołem pobrać karty do głosowania. W przypadku pytań można dzwonić pod numer Rady Dzielnicy 609 606 272 lub do Pana Leszka Daniewskiego.
 7. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Mendel z ul. Ptasiej oraz śp. Daniela Kałan z ul. Lipskiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11-tej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a ich bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.