OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.W tę niedzielę :

 • W liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 • Święto Chrztu Pańskiego to okazja, aby wspomnieć swój sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 • Kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 • Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie.

 • Zapraszamy, o godz. 18-tej, na projekcję filmu pt. „Podaj dalej”.

 1. W tym tygodniu:

 • Codziennie oprócz soboty i niedzieli o godz.19.00 kontynuujemy tzw. „kolędowe” Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem rodzin z tych ulic, które normalnie danego dnia odwiedzilibyśmy. Będzie również możliwość złożenia ofiary kolędowej na tacę. Aby odnotować tę ofiarę w karcie rodziny jako zaangażowanie w pomoc dla Parafii i realizację V przykazania kościelnego, prosimy ofiary składać w dokładnie podpisanych kopertach /nazwisko i adres/. Można ofiary składać również na konto parafialne z dopiskiem „Kolęda 2022”. Na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem znajduje się szczegółowy plan tych nabożeństw.

 • W środę – o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

 • W czwartek – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy, możliwość Sakramentu Pokuty.

 • W sobotę – próba scholi dziecięcej o godz. 9.00.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne.

 • Dzieci przynoszą swoje rysunki – jak sobie wyobrażają Pokój na świecie.

 • Kazania będzie głosić ks. Attila Honti – Dyrygent i twórca chóru Pueri Cantores Lublinenses. Po Mszach św. będzie rozprowadzać płyty z nagraniami chóru.

 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za ofiarność i wszelką pomoc. Dziękujemy za wspólne, rodzinne i indywidualne śpiewanie kolęd oraz za udział w Parafialnym Orszaku Trzech Króli.

 2. Zapraszamy na stronę naszego cmentarza http://mogily.pl/zemborzyce Prosimy o zgłaszanie wszelkich błędów.

 3. Kancelaria Cmentarna czynna we wtorki od godz. 15.00 do 17.00 oraz w czwartki od godz. 11.00 do 13.00. Kancelaria Cmentarna zajmuje się ofiarami za groby, ustalaniem dysponentów.

 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jeśli jest taka potrzeba możemy stworzyć listę stałych odbiorców. Prosimy zgłaszać się do zakrystii.

 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 6. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leonarda Mącika. W tym tygodniu pożegnamy śp. Sławomira Grabowskiego z ul. Zagajnikowej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 i śp. Piotra Tymickiego z Zemborzyc Podleśnych /informacja o pogrzebie w czasie późniejszym/. Wprowadzenie do kościoła pół godziny wcześniej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.

W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach. Są to śp.: ks. Jerzy Poręba, ks. Stanisław Flis, ks. Kazimierz Wójtowicz, ks. Mirosław Łopuch, ks. Jan Widelski, ks. Czesław Szpakowski, ks. Wincenty Marcinkiewicz, ks. Marian Chmielowski.