OGŁOSZENIA PARAFIALNE
16 stycznia 2022
II NIEDZIELA ZWYKŁA
1.W tę niedzielę:
 • Dziękujemy za ofiary na Metropolitalne Seminarium Duchowne. Kilka słów alumna I roku.
 • Dzieci przynoszą do zakrystii swoje rysunki – jak sobie wyobrażają Pokój na świecie.
 • Dziękujemy ks. Attila Honti – Dyrygentowi
  i twórcy chóru Pueri Cantores Lublinenses za wygłoszone kazanie. Po Mszach św. będzie rozprowadzać płyty z nagraniami chóru.

 

 1. W tym tygodniu:
 • Patronują nam:

– w poniedziałek – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– w środę – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– w piątek – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica
i męczennica.

 • Jutro obchodzony jest Dzień Judaizmu.
 • Jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 kontynuujemy tzw. „kolędowe” Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu
  i błogosławieństwem rodzin z tych ulic, które normalnie danego dnia odwiedzilibyśmy. Serdecznie zapraszamy.
 • W środę – o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • W czwartek – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy, możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W piątek będziemy obchodzili Dzień Babci,
  a w sobotę – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 • W sobotę – próba scholi dziecięcej o godz. 9.00.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela Słowa Bożego, którą ustanowił Papież Franciszek. Papież zaplanował, że będzie to dzień poświęcony celebracji, refleksji i rozpowszechnianiu Słowa. Niedziela Słowa Bożego jest środkiem, który ma pomóc ludziom „rozbudzić świadomość wagi Pisma Świętego dla naszego życia jako wierzących”.
 1. Zapraszamy na spotkania przygotowujące do
  I Komunii św. /po Mszy św. o godz. 12-tej/ i bierzmowania /po Mszy św. o godz. 17-tej/. Jednocześnie przypominamy, że najlepszym sposobem przygotowania do I Komunii św. i bierzmowania jest systematyczny, regularny udział w niedzielnej Mszy św.
 2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały
  i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących
  w Chrystusa.
 3. Zapraszamy na warsztaty pisania ikon dla początkujących. Start 19 stycznia o godz. 19-tej /ul. Archidiakońska 6/. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. Zapraszamy na stronę naszego cmentarza http://mogily.pl/zemborzyce Prosimy o zgłaszanie wszelkich błędów.
 5. Kancelaria Cmentarna czynna we wtorki od godz. 15.00 do 17.00 oraz w czwartki od godz. 11.00 do 13.00. Kancelaria Cmentarna zajmuje się ofiarami za groby, ustalaniem dysponentów i numerów grobów.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
 7. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy
  śp. Sławomira Grabowskiego i śp. Piotra Tymickiego. W tym tygodniu w poniedziałek pożegnamy śp. Franciszka Stępowskiego z Zem. Podleśnych /Msza św. o godz. 14.00/.Wprowadzenie do kościoła pół godziny wcześniej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.

W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach. Są to śp.: ks. Tadeusz Gąbka, ks. Tomasz Struzik, ks. Paweł Zięba, ks. Franciszek Surtel, ks. Jerzy Misiurek, ks. Jan Kosicki.