1. W tę niedzielę:
 • Rocznica Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Lublinie.
 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Wbrew pozorom są to bardzo ważne wybory, które mają wpływ na przyszłość Polski i naszą przyszłość. Głosujmy.
 • Po Mszy św. o godz. 12-tej Parafialny Dzień Dziecka z różnymi atrakcjami.
 • Taca na Seminarium Duchowne.
 1. W tym tygodniu:
 • Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 • W czwartek o godz. 18.00 z racji 13 dnia miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny. Słowo Boże wygłosi ks. Sylwester Brzozowski – pracownik Kurii Metropolitalnej w Lublinie.
 • patronują nam:
  – we wtorek – św. Barnaba, apostoł, wspomnienie obowiązkowe,
  – w środę błogosławieni Męczennicy: biskup Władysław Goral, Kazimierz Gostyński, Stanisław Mysakowski, Antoni Zawistowski i towarzysze, kapłani, wspomnienie obowiązkowe,
  – św. Antoni z Padwy, kapłan i doktor Kościoła, wspomnienie obowiązkowe,
  – bł. Michał Kozal, biskup, męczennik, wspomnienie obowiązkowe,
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Akcja Katolicka  organizuje kiermasz ciast jako zbiórkę funduszy na organizację Dożynek Parafialnych w tym roku, które odbędą się 11 sierpnia. Chętnych, prosimy przynosić ciasto na plebanię w sobotę do godz. 19-tej.
 • Taca na drobne remonty i inwestycje w parafii.
 1. Wyrażamy naszą wdzięczność za przygotowanie czterech ołtarzy na Oktawę Bożego Ciała, całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom i sypiącym kwiatki, niosącym feretrony, obrazy.
 2. Dziękujemy mieszkańcom ul. Krężnickiej od numeru 111 do 116 za sprzątanie kościoła. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Krężnickiej od numeru 117 do 120 B.
 3. Dziękujemy za ofiary składane przez ofiaromat-parkomat, w kruchcie kościoła, na utrzymanie parafialnego parkingu. Pojawiły się już znaki pionowe regulujące ruch i znaki poziome na wyjeździe z parkingu. Maleńkimi krokami i własnymi środkami będziemy sukcesywnie malować oznakowania miejsc parkingowych.
 4. Parkujmy z myślą o innych użytkownikach parkingu, aby każdy pojazd mógł wyjechać z parkingu nawet w trakcie Mszy św.
 5. Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza akcję ”Tornister pełen uśmiechu”. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
 6. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
 7. Dziękujemy za dbałość i troskę o przydrożne kapliczki i Krzyże.
 8. Pamiętajmy – „W progi Boże zawsze w godnym ubiorze”.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”. Dzisiaj jest również gazetka redagowana przez dzieci – „Dzieci u św. Marcina’
 10. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom
  i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Elżbieta Talarowska, śp. Adam Gumiela.