W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.
Nadal zbieramy art. spożywcze, które OSP Zemborzyce może przekazać dla Ukrainy.

1.W tę niedzielę:

 • Po Mszy św. o godz. 17-tej zapraszamy na projekcję filmu pt „Barabasz”.
 • Kontynuujemy Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna” – ofiary składamy do puszki pod chórem przez cały Wielki Post.
 1. W tym tygodniu:
 • Po każdej Mszy św. modlitwa o Pokój w Ukrainie i śpiew Suplikacji.
 1. W czwartek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Niestety ks. Wojciech Stasiewicz z Charkowa nie przyjedzie. Wygłosi je ks. Piotr Tylus. Porządek rekolekcji: w piątek i sobotę Msza św. o godz. 9.00 dla wszystkich, o godz. 16.00 dla Rodziców z dziećmi i o godz. 18.00 dla młodzieży
  i dorosłych. W sobotę Sakrament Pokuty pół godziny wcześniej przed każdą Msza św. W niedzielę porządek jak zwykle.
 • Do środy, do godz. 9.00, zbieramy elektro śmieci. O godz. 9-tej będą zabrane. W ten sposób dbamy
  o czystość Ziemi i pomagamy Misjonarzom.
 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 • Tego dnia „w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie[..] Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17:00 w jedności z Następcą Świętego Piotra, będziemy odmawiać ten Akt Poświęcenia. Wcześniej o godz. 16-tej Msza św. w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.
 • Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej. Materiały są wyłożone pod chórem.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci, z racji rekolekcji, wyjątkowo o godz. 15.30 /ostatnio było bardzo dużo dzieci. Oby tak zawsze było/, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15 /przygotowują kandydaci do bierzmowania/. O godz. 18-tej Msza św.
 • W sobotę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9-ej. Adoracja będzie się odbywać w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy do godz. 17.15. Wszystkich zapraszamy do Adoracji, a w sposób szczególny Grupy Parafialne.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Spotkania przygotowujące do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, czyli do Eucharystii /I komunii św./ i Bierzmowania. Dzieci I komunijne i ich Rodzice rozpoczynają spotkanie Mszą św. o godz. 12-tej, a kandydaci do Bierzmowania Mszą św. o godz. 17-tej.
 1. Po dwóch latach przerwy 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, wyjdzie z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Nasz kościół jest jedną z 14 stacji. Chętnych do pomocy przy wydawaniu gorącej herbaty dla uczestników prosimy o kontakt z P. Grażyną Krzewińską /Tel. 500 687 206/.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, do puszki i na konto
 3. Dziękujemy za udział w całodziennej sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 6. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Pyszniak. Pamiętajmy o niej w naszej modlitwie i wspierajmy jej bliskich słowami nadziei i miłości.
 7. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to śp.: ks. Czesław Stanisław Bartnik, ks. Eugeniusz Kołtuniak, ks. Józef Gorajek.