W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.
Wraz z OSP Zemborzyce dziękujemy za dary dla Ukrainy. Zbieramy nadal.

1.W tę niedzielę:
 • Czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych.
 • Dziękujemy ks. Piotrowi Tylusowi za trud wygłoszenia rekolekcji wielkopostnych
 • w naszej Parafii. Uroczyste podziękowanie po Mszy św. o godz. 17-tej.
 • Spotkania przygotowujące do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.
 • Rozprowadzamy „Baranki Wielkanocne” na świąteczny stół. /6 PLN za baranka mamy oddać do Caritas Archidiecezji Lubelskiej, a co ponad to posłuży jako pomoc dla potrzebujących/.
 • Kontynuujemy Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna” – ofiary składamy do puszki pod chórem przez cały Wielki Post.
 1. W tym tygodniu:
 • Po każdej Mszy św. modlitwa o Pokój w Ukrainie i śpiew Suplikacji.
 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18-tej. Sakrament Pokuty od godz. 17-tej. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.
 • W piątek dla dzieci Sakrament Pokuty o godz. 16.00, Msza św. o godz. 16.30, a następnie po niej Droga Krzyżowa,
 • W piątek po Mszy św. wieczorem spotkanie Akcji Katolickiej.
 • W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8-ej. Wszystkich zapraszamy do Adoracji.
 • W sobotę przypada także 17. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

3.W przyszłą niedzielę:

 • I niedziela miesiąca tzw. Adoracyjna.
 • Młodzież będzie rozprowadzać palmy wielkanocne.
 • Projekcja filmu pt. „Joni”. Zapraszamy
 1. Dziękujemy Akcji Katolickiej i Kościołowi Domowemu i wszystkim, którzy w nocy, z 25 na 26 marca, od 22-ej do 3-ej, dyżurowali przy wydawaniu gorącej herbaty dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Nasz kościół nawiedziło wtedy ok. 600 osób. Szczególnie dziękujemy państwu Kulik i p. Stasak za całonocny dyżur nad Zalewem, kierowanie uczestników do naszego kościoła oraz piękną dekorację.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, do puszki i na konto. Dziękujemy I wspólnocie Domowego Kościoła za posprzątanie kościoła.
 3. Serdecznie prosimy o zorganizowanie, w poszczególnych rejonach Parafii, zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje w kościele.
 4. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
 5. Dziękujemy za udział w całodziennej sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina”, a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 8. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Wilczek, a w przyszłym pożegnamy śp. Ryszarda Berenguta /ul. Pszczela/, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 9. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to śp.: ks. Jerzy Ryss, ks. Czesław Nowicki, ks. Stanisław Grzesiuk, ks. Antoni Gajda, ks. Jan Chlebicki, ks. Władysław Mazurkiewicz, ks. Czesław Biziorek.